Volár slavil v Příbrami čtvrtý titul v olympijském triatlonu. Nejlepší ženou Štěrbová
2. července 2022 (22:19)
foto: Michal Včeliš / se souhlasem
Jejich příběhy se snad nemohou více lišit: zatímco Jan Volár vybojoval v Příbrami svůj čtvrtý titul v olympijském triatlonu v řadě, Michaela Štěrbová prožila teprve před rokem v areálu Nový rybník svou úplnou triatlonovou premiéru. A letos už je mistryní ČR.
Stejně jako se liší příběhy obou českých mistrů, neexistuje ani žádná podobnost mezi jejich dnešními závody. Závod mužů byl totiž dramatický až do samotného konce – po 1500 metrech plavání se dostala do vedení trojice reprezentantů Jan Volár, David Martin a Radim Grebík. Při 40km cyklistice si nejlepší čas připsal Martin, ale oba jeho soupeři pak běželi na 10km trati rychleji. Volár se přitom odpoutal od Grebíka až tři kilometry před cílem.
Modrou cílovou branou proběhl Volár v čase 1:57:56, díky čemuž vybojoval v Příbrami čtvrtý titul v olympijském triatlonu v řadě. Stříbrný Radim Grebík ztratil 32 vteřin, bronzový David Martin finišoval o 2,5 minuty později.
Naproti tomu závod žen měl velmi jasný průběh. Michaela Štěrbová vbíhala do prvního depa s náskokem 80 vteřin na Alžbětu Hruškovou. Své reprezentační kolegyni se pak vzdalovala i při cyklistice, kterou zvládla o pět minut rychleji. V běhu už si pak Štěrbová svůj náskok pohlídala a zvítězila v čase 2:13:39.
„Vzhledem k tomu, že se v běhu necítím tolik sebejistá, tak jsem potřebovala zabrat od začátku. Proto jsem chtěla jít hned od začátku na maximum, aby se mi Bety nemohla držet v nohách, a pak ten náskok ještě navýšit na kole. V běhu už jsem pak nešla do maxima, abych trochu šetřila nohy,“ řekla ke své taktice.
Štěrbová se přitom triatlonu věnuje teprve rok – svou závodní premiéru prožila přesně před rokem právě v Příbrami. „Doufala jsem, že se mi povede titul získat, protože jsem za ten rok odvedla velký kus práce. Jsem ráda, že se mi to podařilo zúročit,“ usmívala se v cíli.
Druhé místo patří Alžbětě Hruškové, obhájkyně prvenství ztratila 9 minut a 35 vteřin. Bronzovou medaili si z Příbrami odváží Adriana Horňová, která tak podtrhla triumf Brno Triatlon Teamu, jehož závodnice obsadily kompletní stupně vítězů.
Na účastníky hlavního závodu čekalo 1500 metrů plavání rozdělených do tří okruhů. Pro 40km cyklistickou část byla kompletně uzavřena silnice mezi Příbramí a Milínem, na níž závodníci absolvovali čtyři okruhy. Při 10km běhu se běželo po parkových cestách v areálu Nový rybník.
V neděli pokračuje program v Příbrami mistrovstvím republiky smíšených štafet, při kterém na každého člena štafety čekají distance 0,25 – 6 – 2 km. Jako první se na trať vydají žáci (9.00), na ně pak naváží společné štafety kategorií dorost, junioři a dospělí (10.25).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Czech Triathlon Association
autor: Michal Včeliš
Související
•V Příbrami budou o prázdninách otevřena dvě školní hřiště
•V Příbrami se pojede o tituly v olympijském triatlonu. Zvítězí Jan Volár počtvrté v řadě?
•Příbram se dohodla se Spartakem. Začíná nová éra spolupráce
Další články
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh
Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. …
AKTUÁLNĚ
Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky
Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. …
AKTUÁLNĚ
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE





