Vokačovský rybník čeká výlov
10. března 2023 (06:11)
Dalších 10 fotografií v galerii
foto: MO ČRS Bohutín/ se souhlasem
Vodní plocha, kterou má v nájmu místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín, a její okolí jsou postupně připravovány na otevření pro sportovní rybolov. Nejbližší brigáda se uskuteční v sobotu 11. března.
Od začátku letošního roku je Vokačovská vodní nádrž v nájmu místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín (MO ČRS), která ji připravuje pro otevření ke sportovnímu rybolovu. „Jelikož organizace převzala vodní plochu do užívání ve značně zanedbaném stavu a její další osud nám není lhostejný, rozhodli jsme se uspořádat sérii brigádnických akcí s cílem vytvořit jak pro rybáře atraktivní rybník pro sportovní rybolov, tak pro nerybáře kvalitní místo pro odpočinek,“ uvádí předseda MO ČRS Bohutín Lumír Mazánek.
První brigádnická akce zaměřená na úpravu břehů od náletových dřevin a jiných porostů se uskutečnila koncem února za účasti třicítky nadšenců. „Pro řadu z nich je rybník ‚srdeční záležitostí‘, protože mnozí na této vodní ploše v minulosti s rybařením začínali. Velice nás potěšila i účast našich nejmenších rybářů,“ hodnotí úspěch dobrovolné akce Lumír Mazánek. Odměnou za náročnou práci pak bylo závěrečné posezení a opékání vuřtů, při němž se také vzpomínalo na rybaření v jedné z nejhezčích místních lokalit.
V nejbližší době dojde k celkovému vypuštění a výlovu rybníka, který je naplánován na úterý 21. března. Současně se v době, kdy bude rybník bez vody, brigádníci pustí do odstraňování pařezů a překážek ve vodě. „Budeme rádi za každou pomocnou ruku. Termíny brigád naleznete na našem webu rybaribohutin.cz,“ ukončuje výzvou předseda bohutínských rybářů. Fotoreportáž z únorové brigády připojujeme v galerii.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•V pátek nás navnadí jaro, o víkendu se vrátí zima
•Začala revitalizace lesíku na Čertově pahorku
•Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm.
Další články
NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu
Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem
Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč …
DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života
Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet
Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí …
FOTOGALERIE
ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech
Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic
Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A …
ZVÍŘATA
Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu
Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online
Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na …
ON-LINE PŘENOS
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými …
AKTUÁLNĚ













