11. 3. svátek má Anděla




Vokačovský rybník bude otevřen pro sportovní rybaření

7. února 2023   (06:07)
Vokačovský rybník bude otevřen pro sportovní rybaření
foto: spolek ČRS, MO Bohutín/ se souhlasem

Vodní plocha bude pro rybáře zpřístupněna po úpravách okolí a výlovu.


Od začátku letošního roku má Vokačovský rybník nazývaný Drozďák nového nájemce. Do své správy jej převzala Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín (MO ČRS) se záměrem umožnit zde sportovní rybolov. V nejbližších měsících se pozemek upraví a dojde k výlovu rybníka. Ke sportovnímu rybolovu by měl být rybník otevřen v květnu.

„Vzhledem k tomu, že předchozí nájemci nedělali pravidelnou údržbu, převzali jsme relativně zanedbaný rybník. Přejeme si, aby rybáři měli dobře přístupná místa a nemuseli se k vodě brodit vysokou trávou a houštím, zároveň ale musíme zachovat krajinný ráz. Jedná se totiž o významnou lokalitu, kde se nachází čtrnáct chráněných živočichů,“ vysvětluje Lumír Mazánek, předseda MO ČRS Bohutín. Veškeré zásahy týkající se výlovu a prořezávky organizace projednala s ochranáři, městským a krajským úřadem a získala potřebná povolení.
Během února a března proběhnou úpravy břehového porostu. „O termínu brigád naše členy včas informujeme prostřednictvím facebookových a webových stránek. Výlov je předběžně plánovaný na březen,“ doplňuje Lumír Mazánek. V Drozďáku se nachází invazivní druh sumečka amerického. Po výlovu bude rybník ještě několik týdnů vypuštěn, aby došlo k jeho efektivnějšímu vyhubení. Tento čas rybáři využijí také k odstranění pařezů v oblasti břehů.
V současné době je zde lov ryb zakázán, do budoucna k němu budou mít oprávnění držitelé mimopstruhových územních povolenek (Územního svazu města Prahy, celosvazových a celorepublikových). „Vokačovský rybník bude veden jako rybník s lovem ryb na udici. Na vypracování bližších podmínek k lovu ryb intenzivně pracujeme s Územním svazem města Prahy. Nicméně už teď je jisté, že na vodní ploše bude zakázáno krmit a vnadit, stejně jako tomu je v rybářském revíru v Drásově,“ informuje starosta. Bohutínští rybáři v současné době spravují ještě jeden rybník s lovem ryb na udici, a to ve Lhotě u Příbrami, a několik menších vodních ploch určených pro chov ryb se zákazem jejich lovu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina … Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více … NEPŘEHLÉDNĚTE Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty … AKTUÁLNĚ Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také … ANKETA Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a …
Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz