Vojenské lesy spustily výtvarnou soutěž pro děti, finalisty bude každý týden vybírat veřejnost
25. března 2020 (06:45)
foto: tona
Vojenské lesy a statky v reakci na aktuální situaci odstartovaly výtvarnou soutěž pro školáky i předškoláky na téma Les a rodina. Probíhat bude v týdenních kolech ve dvou věkových kategoriích a výherci se mohou těšit na zajímavé ceny – od výletu za jelení říjí za asistence lesníků VLS pro celou rodinu, přes tablety a fotoaparáty až po sportovní oblečení.
„Reagujeme tak na situaci vyvolanou karanténními opatřeními. Chceme pomoci rodičům vyplnit volný čas dětí. U státního podniku působí skupina lesních pedagogů, kteří za normálních okolností organizují pro školní a předškolní kolektivy programy v přírodě. V současné situaci se budou zaměřovat především na obdobné on-line edukativní aktivity,“ uvedl ředitel VLS Petr Král.
Soutěží se od pondělí 23. března ve dvou věkových kategoriích (do 6 a do 12 let), přičemž technika zpracování výtvarného díla není nijak omezena. Školáci mohou do soutěže své výtvory zasílat průběžně elektronickou formou na e-mailovou adresu jan.kobr@vls.cz, přičemž o úspěchu či neúspěchu bude rozhodovat ve dvou kolech veřejnost hlasováním na profilu Vojenských lesů a statků na sociální síti Facebook. Zde totiž státní podnik každé pondělí „vyvěsí“ výtvarná díla zaslaná v uplynulém týdnu (tj. do nedělní půlnoci), o jejich postupu do finále pak bude v dalších sedmi dnech rozhodovat veřejnost přidělením „lajků“ (1 like = 1 hlas), hlasování končí vždy další pondělí v okamžiku vystavení děl z dalšího týdne. Možnost zasílat díla končí poslední květnový den, následně se na Facebooku v týdnu od 8. do 14. června odehraje finále soutěže, v němž se střetnou tři nejúspěšnější díla z každého týdne, tedy 30 výtvorů v každé kategorii.
Ve třetím květnovém týdnu pak Vojenské lesy vyhlásí konečné výsledky, přičemž deset nejlepších v každé kategorii odmění věcnými cenami. Na vítěze bude čekat nevšední zážitková cena, kterou bude rodinný výlet na podzimní jelení říji v některé unikátní přírodní lokalitě ve správě státního podniku za asistence lesníků VLS i lesních pedagogů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Sotona
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína
Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně …
AKTUALIZOVÁNO
Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický
Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a …
ZAJÍMAVOSTI
Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník
Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí
Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy …
AKTUÁLNĚ
Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program
Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, …
TIP NA VÝLET
Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera
Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným …
KULTURA
Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před …
AKTUÁLNĚ
Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit?
Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, …
ANKETA
Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku?
Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a …
ZAJÍMAVOSTI




