Vojáci nebo policisté by měli dostat přidáno 700 korun místo 1000
29. prosince 2021 (11:25)
foto: ilustr/freepik
Důvodem nižšího růstu je to, že dosud nebyl schválen státní rozpočet, a Česko tak v prvních měsících příštího roku čeká rozpočtové provizorium.
Růst platů vojáků, policistů, hasičů nebo celníků by měl být od ledna nižší, než jaký schválila předchozí vláda. Místo o 1000 korun by se měly zvýšit o 700 korun. Počítají s tím návrhy, které přinesli na dnešní jednání vlády ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Vyplývá to z informací ČTK. Důvodem nižšího růstu je to, že dosud nebyl schválen státní rozpočet, a Česko tak v prvních měsících příštího roku čeká rozpočtové provizorium.
V listopadu vláda Andreje Babiše (ANO) schválila dvě nařízení, která zvyšovala od 1. ledna platy vojáků a příslušníků bezpečnostních sborů o 1000 korun. Zároveň jeho kabinet zvýšil plošně platy v jiných oborech státní sféry o 1400 korun. Nová vláda Petra Fialy (ODS) avizovala, že s takovým plošným zvýšením platů nesouhlasí a že ho změní.
Rakušan s Černochovou vládě navrhují, aby byla listopadová vládní nařízení zrušena a zvýšení platů bylo o 700 korun. "V souvislosti s přípravou rozpočtového provizoria na rok 2022 a s cílem nalezení úspor rozpočtových prostředků ve státním rozpočtu se navrhuje zvýšení služebních tarifů pro vojáky z povolání od 1. ledna 2022 o jednotnou částku 700 korun pro vojenské hodnosti svobodník až armádní generál," uvádí vládní materiál k změně platů vojáků. Oproti původnímu návrhu předchozí vlády by stát podle materiálu ušetřil za rok asi 132 milionů korun.
Pokud vláda návrhy schválí, voják s hodností svobodník by měl příští rok mít základní tarif 27.550 korun, rotmistr 37.400 nebo poručík 40.260. U bezpečnostních sborů, mezi něž patří policie, hasiči, celníci nebo vězeňská služba, tarif záleží na době praxe a na tarifní třídě. Dostávat by tak nově měli podle svého zařazení od 19.910 do 62.220 korun. Někteří příslušníci bezpečnostních sborů mají tarify navíc navýšeny o deset procent.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA




