4. 6. svátek má Dalibor




Vodohospodáři varují: Hygienické potřeby do kanalizace nepatří

21. května 2016   (11:02)
Vodohospodáři varují: Hygienické potřeby do kanalizace nepatří
foto: pribram.cz

O problémech s ucpáváním kanalizace píše mluvčí společnosti 1. SčV.



V poslední době musí vodohospodáři stále častěji řešit problémy s neprůchodnou kanalizací. Její příčinou je zanesení potrubí odpady, které tam nepatří.

„Kanalizace je určena pro komunální odpadní vodu a její stavba je konstruována tak, aby dokázala tuto odpadní vodu odvádět.“ řekla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí vodohospodářské společnosti 1. SčV, a.s.

Není tedy možné vhazovat do kanalizace jakékoliv odpady, které tam nepatří, ať tuhé, či kapalné. Zvláště nebezpečné jsou jakékoliv chemikálie např. ropné látky, vyjeté oleje, kyseliny, louhy, jedy, barviva, hnojiva, či léky. Co se týká pevných předmětů, nejčastěji na čistírnu připlují hadry, dětské pleny, kosmetické ubrousky nebo hygienické potřeby, které mohou způsobit ucpání čerpadel.

„Dnes již někteří výrobci hygienických potřeb nabízejí produkty z rozložitelných materiálů, proto doporučujeme, přečíst si na obalu, jak s použitým odpadem naložit, dříve než jej odhodíte do toalety“ uvedla Kristina Blaszczyková.

Dalším problémem jsou kuchyňské odpady a používání drtičů na tento odpad. Odpad z drtičů způsobuje značnou zátěž, na kterou nejsou čistírny plánovány a jejich používáním dochází k porušování kanalizačního řádu. „Pokud máte pochybnosti, zda látku, kterou máte doma můžete vypouštět do kanalizace, neváhejte se zeptat. Napravení poškození čistírny toxickou látkou je finančně značně náročné a viník může být potrestán citelnými sankcemi“ doplnila Kristina Blaszczyková.

Co tedy s těmito odpady? Biologický odpad a hygienické potřeby patří do kontejneru na směsný odpad; tuky, chemické a nebezpečné látky odneste do sběrného dvora; léky můžete odnést zpět do lékárny.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: 1. SčV
autor: 1. SčV








Další články

Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … VIDEO Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. … AKTUÁLNĚ /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. … AKTUÁLNĚ Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz