21. 4. svátek má Alexandra




Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů

4. března 2021   (12:08)
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů
foto: pribram.cz, Kristina Blaszczyková

V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech eviduje společnost 1.SčV, a.s. větší množství úniků pitné vody na vodovodní síti i v objektech odběratelů.


Tyto úniky mohou být způsobeny nejčastěji povolením zamrzlého vodoměru či vnitřních rozvodů. „Případné zamrznutí vodoměru a armatur na vodovodní přípojce z důvodu nedostatečného izolačního zabezpečení často způsobuje jejich poškození a po oblevě pak vytéká voda z těchto poškozených míst.“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí společnosti 1. SčV, a.s., která je provozovatelem vodohospodářské infrastruktury v majetku obcí a měst na Příbramsku.

V současné době, ovlivněné covidovou pandemií, kdy jsou některé provozovny dlouhodobě uzavřené, vodohospodáři doporučují jejich pravidelnou kontrolu (včetně vodoměrných šachet).
„Doporučujeme zákazníkům, aby provedli jednoduchou kontrolu vodoměru, který by v případě uzavřené provozovny, či neobývaného objektu neměl vykazovat žádný odběr,“ doplnila Blaszczyková.
Vyplatí se vodovodní zařízení kontrolovat průběžně a v případě, že jsou odběry vody minimální nebo dokonce žádné, je nutné rozvody vody úplně vypustit. Jen tak odběratel předejde nepříjemnému překvapení za vysoké platby způsobené skrytými úniky vody, kromě škody na nezabezpečeném vodoměru, za kterou plně zodpovídá podle zákona odběratel.

V případě zjištění úniku pitné vody či havárie, můžete kontaktovat vodohospodáře na tel. čísle 840 111 322, nebo 601 275 275.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Kristina Blaszczyková
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz