Vodní záchranná služba na Slapech má za sezonu asi 70 výjezdů
6. července 2021 (09:10)
foto: ZZS Středočeského kraje
Během letní sezony jsou záchranáři na Slapech 24 hodin denně. Letos zde začali působit 21. června, skončí 4. září.
Vodní záchranná služba Českého červeného kříže (ČČK), která působí během letní sezony na Slapech, má ročně zhruba 70 výjezdů. Spolupracuje s krajskou záchrannou službou, která má na slapské přehradě speciální záchranářský člun, v České republice ojedinělý. Časté jsou zásahy u intoxikací, alergických reakcí nebo úrazů, řekli vedoucí záchranné služby Slapy-Ždáň Jan Kolár a předseda Vodní záchranné služby Slapy Daniel Vičán.
"Děláme jak technické, tak zdravotnické zásahy. Umíme vyřešit převrácenou plachetnici, umíme poskytnout první pomoc," řekl Vičán. U zdravotnických zásahů spolupracuje vodní záchranná služba s posádkou krajské záchranky na záchranářském člunu. "Takovýto člun vybavený jako sanitní vozidlo a fungující pod krajskou záchrannou službou je ojedinělý, jinde ho nenajdete," uvedl Kolár. Vodní záchranná služba ČČK funguje i na jiných místech v České republice.
Během letní sezony působí záchranáři na Slapech 24 hodin denně. Mimo sezonu zde službu nemají. Letos zde záchranáři začali působit 21. června, skončí 4. září. "Mimo sezonu jsou schopni na vodu vyjet hasiči, v okolí Slap mají čluny," uvedl Vičán.
Počet výjezdů závisí na počasí a také obsazenosti slapské přehrady. Ročně záchranáři řeší jednotky případů tonutí. Vodní záchranáři ČČK působí jako dobrovolníci, za svou práci tak nejsou placení. Záchranná služba musí plnit zákonem stanovený dojezdový limit k pacientovi 20 minut, působí tak především v oblasti Živohošti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet
Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí …
FOTOGALERIE
ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech
Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic
Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A …
ZVÍŘATA
Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu
Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online
Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na …
ON-LINE PŘENOS
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými …
AKTUÁLNĚ
Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě
V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch
Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé …
SPORT
Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním
Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají …
KRIMI
Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost
Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do …
AKTUÁLNĚ




