Vodné a stočné 2025: S částkou 110,20 Kč/m³ zůstává Příbram levnější než okolní obce
15. prosince 2024 (07:00)
foto: pixabay
Na sklonku každého roku se určuje cena vodného a stočeného na rok následující. V roce 2025 si občané města připlatí o necelých sedm korun více.
Cena vodného a stočného v Příbrami se naposledy zvyšovala v roce 2023 s tím, že v roce 2024 byla navýšena pouze zákonným zvýšením DPH. „Cena vodného a stočného pro rok 2024 zůstala z důvodu končící koncesní smlouvy a následných změn na výši roku 2023 a nezvyšovala se ani o výši inflace. K jediné změně došlo na základě úpravy DPH vycházející z tzv. vládního balíčku,“ říká na úvod starosta Jan Konvalinka.
Občané města tedy v roce 2024 platili za vodné a stočné částku 103,52 Kč/m3, čímž se Příbram dostala výrazně pod celorepublikový průměr. Pod průměrnou cenou zůstane město také v roce 2025, kdy nás od 1. ledna čeká navýšení ceny za vodné a stočné o necelých sedm korun. Konečná částka za vodné a stočné pro rok 2025 je stanovena na 110,20 Kč/m3. „Kalkulace ceny vodného a stočného pro rok 2025 je hotova a schválena radou města. Připomenu, že nejen velká města napříč republikou, ale také menší a malé obce v našem okolí, platí mnohem více,“ dodává starosta Konvalinka.
Doposud cenu vodného a stočného pro následující rok schvalovalo zastupitelstvo. Nyní se zřízením nové společnosti je schvalování cen v kompetenci rady města. Dodejme, že provozovatelská smlouva nové společnosti Příbramská provozní, kde má město 60 % a 1. SčV 40 % podíl, je podepsána a ve čtvrtek 19. prosince budou zastupitelé navrhovat za město jednatele společnosti, dozorčí rady a delegovat zástupce města na valnou hromadu této společnosti. „Oslovili jsme všechny zastupitelské kluby, aby podaly nominace na výše uvedené funkce,“ doplnil informace Jan Konvalinka. Nominováni mohli být jak zastupitelé, tak osoby mimo zastupitelské kluby.
Doposud cenu vodného a stočného pro následující rok schvalovalo zastupitelstvo. Nyní se zřízením nové společnosti je schvalování cen v kompetenci rady města. Dodejme, že provozovatelská smlouva nové společnosti Příbramská provozní, kde má město 60 % a 1. SčV 40 % podíl, je podepsána a ve čtvrtek 19. prosince budou zastupitelé navrhovat za město jednatele společnosti, dozorčí rady a delegovat zástupce města na valnou hromadu této společnosti. „Oslovili jsme všechny zastupitelské kluby, aby podaly nominace na výše uvedené funkce,“ doplnil informace Jan Konvalinka. Nominováni mohli být jak zastupitelé, tak osoby mimo zastupitelské kluby.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Oldřich Kozák
Další články
Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18
Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v …
AKTUALIZOVÁNO
Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů
Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili …
Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky
Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po …
Dobříš
Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun
Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem …
Nepřehlédněte
Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření
Sportovní zázemí u Základní školy Bratří Čapků letos projde významnou proměnou. Město …
Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města?
Po reakci jednatelky Zahradnictví Petunia, která odmítla, že by podnik chtěl v areálu …
Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů
Nové výstupy numerických modelů zpřesnily vývoj počasí na víkend. Sobota přinese na …
Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků
Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do …
ANKETA
Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu
Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února …
Masopust
Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho
Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest …
Zajímavosti




