Vodárna v Hrabákově ulici bude dokončena až v průběhu listopadu
11. srpna 2021 (08:40)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Během stavby došlo k nepředvídatelným skutečnostem technického rázu, které s sebou přinesly navýšení rozsahu prací.
O pět měsíců se oproti původním předpokladům prodlouží rekonstrukce vodárny v Hrabákově ulici. Ta se nachází v přímém sousedství se sportovním areálem pod Svatou Horou. Stavební práce měly být dokončeny již v průběhu června, kvůli nepředvídatelným skutečnostem je ovšem nutné navýšit rozsah prací a tím i termín dokončení, který je nově stanovený na 19. listopadu tohoto roku.
Práce brzdí i fakt, že pro plynulé zásobení obyvatel pitnou vodou je nutné po celou dobu nechat v provozu jednu z komor vodojemu. A právě rychlost prací je terčem kritiky některých místních obyvatel, kteří si stěžují i na webových stránkách města Příbram.
„V současné době probíhají sanační práce vnitřních ploch jedné z komor vodojemu (druhá komora je již zcela zprovozněna) a připravuje se povrch vrchlíku střechy pro provedení ztužujících věnců. Práce na zpevněných plochách a oplocení nelze nyní provádět vzhledem k potřebě pohybu těžké techniky na staveništi,“ okomentoval aktuální stav starosta Jan Konvalinka.
Rekonstrukci vodojemu Husa provádí firma Staler za necelých 15 milionů korun bez DPH. V rámci díla bude vybudován i nový vodovodní řad v délce 154 metrů včetně tlakové stanice a dále bude zmodernizován řídicí systém. Po úpravách by se měla zlepšit situace ohledně tlaku vody v lokalitě pod Svatou Horou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
30+ PARTY v Pekle: Večer, jaký Příbram ještě nezažila
Music Club Peklo slaví třetí narozeniny od otevření klubu a tak zve už tento pátek 21. …
Temala převzala štafetu v náhradní rodinné péči
Dlouholetou činnost kanceláře náhradní rodinné péče při Dětském domově Korkyně na …
Je čas námluv raka kamenáče
Rak kamenáč je nejvzácnější druh raka v naší zemi a stal se symbolem CHKO Brdy.
Pacific Crest Trail: Ema Albrechtová vypráví v Příbrami o cestě z Mexika do Kanady
Jaké to je projít pěšky legendární trasu Pacific Crest Trail? O tom bude ve čtvrtek …
Do Česka dorazily první výrazné projevy zimy: studená fronta přinesla sníh, mráz i náledí
Do České republiky zamířila už v pondělí výrazná studená fronta, která přinesla první …
Gertrudy pořádají MODES ROBES 9. Pomoc zvířatům skrz módu
Devátý ročník charitativního bazaru MODES ROBES se uskuteční v sobotu 22. listopadu v …
FOTOGALERIE
Vánoční MINT Market v Příbrami: místo, kde najdete originální dárky od českých tvůrců
Vánoční nákupy začínají letos v Příbrami už v sobotu 22. listopadu. Estrádní sál v …
Houpák zarůstá a stín nesvědčí vřesům
Každý, kdo si oblíbil vrchol Houpák v CHKO Brdy, kde se rozkládala bývalá cílová …
V pátek se otevře vánoční kluziště v Příbrami
Novinkou letošní zimní sezony v Příbrami je vánoční kluziště na náměstí 17. listopadu. …
Dánsko omezuje dětem přístup na sociální sítě. Mělo by se přidat i Česko?
Dánská vláda představila návrh, který výrazně omezí přístup dětí na sociální sítě. …




