28. 10. je státní svátek
Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka

20. září 2021   (11:18)
Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka
foto: Ladislav Sitenský,1958–1963, k výstavě Na kole (GFD)/PR

Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka Drtikola Jan Freiberg. Komentovaná prohlídka se koná ve čtvrtek 23. září od 17.30.


Letní výstava Na kole v příbramské galerii se dočká prodloužení a také komentované prohlídky. Ta se uskuteční ve čtvrtek 23. září od 17.30. Fotografie Ladislava Sitenského blíže představí kurátor a ředitel Galerie Františka Drtikola Jan Freiberg spolu s autorovou vnučkou Adélou Kándlovou, která na přípravě výstavy spolupracovala.
 

„Ladislav Sitenský patří mezi nejznámější české fotografy druhé světové války a je nejslavnějším fotografujícím vojákem západní fronty z Československa,“ představuje galerie autora snímků letců stíhaček RAF, jehož publikace o 312. stíhací peruti byla v době února 1948 zlikvidována. Sitenského objektiv zaznamenal také pohřeb Tomáše Garriguea Masaryka nebo události X. všesokolského sletu v roce 1938.
 
Aktuální expozice se věnuje méně závažné tématice a navazuje na další fotografův záběr, již v meziválečné éře totiž přispíval do lifestylových magazínů. Na kole tak ukazuje fotogenickou cykloturistiku z přelomu 50. a 60. let, a kromě krajiny a měst mapuje rovněž půvaby mládí. Putování na kole po středních a jižních Čechách absolvoval Sitenský nejdříve s dívčí a později chlapeckou skupinou, pod stejným názvem vyšla v roce 1963 stejnojmenná kniha. V příbramské galerii můžete fotografie zhlédnout do 3. října.
 
Aktuální expozice se věnuje méně závažné …
foto: Ladislav Sitenský,1958–1963, k výstavě Na kole (GFD)


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz