vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1

Vnitroblok Cíl dostává konečnou podobu. Opomíjenou část města začíná zdobit i zeleň

Nepřehlédněte
25. října 2020   (11:01)
Vnitroblok Cíl dostává konečnou podobu. Opomíjenou část města začíná zdobit i zeleň

Revitalizace celého prostoru je částečným krokem ke zlepšení bezútěšného stavu tohoto problémového sídliště, kde se často scházely skupinky hlučných a nepřizpůsobivých občanů.


Sídliště Křižáky. Z ptačí perspektivy možná zajímavý architektonický počin, z pohledu běžného občana však nepříliš povedená snaha o zlepšení bytové situace ve městě. Radnice si byla dobře vědoma toho, že paneláky zdaleka nestačí nechat obrůst zelení, aby se z nich stalo místo, kde se lidé budou cítit dobře. Jednotlivá sídliště, potažmo jejich vnitrobloky, se proto město snaží postupně revitalizovat. Obyvatelé křížových domů se změny k lepšímu dočkají zřejmě ještě letos.

Zhotovitelem zakázky "Úprava veřejného prostranství pěší zóny Cíl" je společnost Silnice Nepomuk, s. r. o., která zakázku vysoutěžila za nabídkovou cenu 7 750 000 Kč bez DPH (9 377 500  Kč vč. DPH). Na projekt je čerpána dotace ze Státního fondu podpory investic.

Stavební úpravy si vyžádaly navýšení nákladů v celkové výši 3 195 491,19 Kč bez DPH
Více i méněpráce byly projednány s poskytovatelem dotace a schváleny v radě města. Na základě toho byly uzavřeny celkem 3 dodatky ke smlouvě o dílo, a to v časové posloupnosti, která odpovídala zjištěným faktům a potřebě řešit změny stavby.


Ve vícepracích jsou zejména zohledněny následující skutečnosti:
  • V místě stavby byly zastiženy ve velké míře betonové pasy – pravděpodobně základy pro pojezd jeřábů z doby výstavby přilehlých věžových domů a monolitické nefunkční betonové bloky, které bylo nutné vybourat, neboť kolidovali s odvodňovacím systémem pěší zóny a pokládkou podzemního vedení veřejného osvětlení.
  • Bylo nutné provést ochranu sítí (3 kabely ČEZu), které byly zastiženy mimo předpokládané  trasy ( tj. mimo trasy vytýčené vlastníkem sítí) a jejich skutečná trasa kolidovala s projektem – kabely byly v místě plánované výsadby stromů a pokládky zavlažovacího systému stromů.
  • Na základě požadavku vlastníka podzemního telekomunikačního vedení bylo v průběhu stavby rozhodnuto o použití posílení poklopů kolektorů s vyšší třídou zátěže než bylo původně plánováno.
  • Na základě geotechnického posouzení bylo nutné provést sanaci podloží v celé ploše pěší zóny a v hloubce předepsané geotechnikem.
Zhotovitelem zakázky
Projekt rekonstrukce byl obchodníkům a majitelům nemovitostí v této lokalitě představen již na sklonku loňského roku. Provedena byla již skrývka a výměna kanalizace, nyní prostor začíná zdobit velkoformátová dlažba a nově vysázené stromy.
Obyvatelé sídliště se mohou těšit na nové veřejné osvětlení (trasy i osvětlovací tělesa). Zrekonstruováno bude rovněž schodiště na východní straně sídliště. Celý prostor, doposud zcela bez zeleně, nově oživuje 15 stromů Jilmu habrolistého. 
Obyvatelé sídliště se mohou těšit na nové …

Projekt záměrně nepočítá s osazením laviček, aby se co nejvíce eliminoval pobyt nepřizpůsobivých občanů. V minulosti si obyvatelé sídliště často stěžovali na hluk a skupinky popíjející alkohol.
Projekt záměrně nepočítá s osazením …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut Při střetech došlo k poranění čtyř osob. 28. listopadu 2020   (08:59) Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22) V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram Liga se vrátila, avšak stále bez přítomnosti diváků. Fandit a podpořit svůj tým však můžete i tak, a ještě budete hvězdou velké obrazovky. 27. listopadu 2020   (08:24) Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Hra Záhada rozbitého hřiště vytáhne děti ven za pátráním po viníkovi. Začíná se 1. prosince. 27. listopadu 2020   (06:29)
Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie by podle ředitele chtěla uspořádat krátkodobou výstavu, na níž by představila Drtikolovy originály zapůjčené hlavně od soukromých sběratelů. Nyní žádné cenné originály nevystavuje, jde o faksimile. 26. listopadu 2020   (19:20)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz