Vloupání do aut v Příbrami: Téměř stovka případů za rok
16. března 2025 (11:45)
foto: Ilustrační foto / pribram.cz
Během posledních dnů přijali příbramští policisté dvě oznámení o vykradení auta. Do prvního vozidla se zloděj dostal po překonání zámku předních dveří. Z auta následně odcizil nářadí v hodnotě jedenácti tisíc korun. U nákladního automobilu pachatel rozbil skleněnou výplň dveří a vzal z něj nářadí za 23 tisíc korun.
Tato majetková trestná činnost dominuje kriminalitě na Příbramsku, přičemž mezi nejčastější případy patří vloupání. Nejvíce jsou postiženy sklepy a garáže, hned poté následují vloupání do vozidel. Jen v loňském roce policie evidovala 96 případů vykradených aut, z toho 68 se odehrálo přímo v Příbrami.
Podle policie je možné snížit pravděpodobnost krádeží věcí z vozů určitými opatřeními. Policie to opakuje do nekonečna, leč marně.
V první řadě je důležité nenechávat v nich žádné cenné věci, zejména na viditelných místech. Mobilní telefon, peněženka či kabelka jsou pro zloděje jako magnet. Velmi žádaným artiklem je pro nenechavce také pracovní nářadí. Určitě je třeba věnovat pozornost zabezpečení automobilů, a pokud v nich je zabezpečovací zařízení, tak ho používat. Důležité je i přemýšlet, kde zaparkovat, protože odlehlá či tmavá místa pachatelům jen nahrávají,“ připomíná zásadní pravidla policistka Monika Schindlová.
V první řadě je důležité nenechávat v nich žádné cenné věci, zejména na viditelných místech. Mobilní telefon, peněženka či kabelka jsou pro zloděje jako magnet. Velmi žádaným artiklem je pro nenechavce také pracovní nářadí. Určitě je třeba věnovat pozornost zabezpečení automobilů, a pokud v nich je zabezpečovací zařízení, tak ho používat. Důležité je i přemýšlet, kde zaparkovat, protože odlehlá či tmavá místa pachatelům jen nahrávají,“ připomíná zásadní pravidla policistka Monika Schindlová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Karel Hutr
Další články
Větrné elektrárny u dálnice D4: příležitost, nebo zásah do krajiny? Příbramsko čeká na fakta
Větrné elektrárny u dálnice D4 se stávají jedním z nejdiskutovanějších témat na …
Když se černí čápi vydají na vandr
Uplynula řada let od chvíle, kdy jsem v bučině objevil hnízdiště černých čápů. Jednoho …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ
Na cestách s cestovateli: sobotní dávka dobrodružství v příbramském divadle
Divadlo A. Dvořáka Příbram zve všechny milovníky cestování, dobrodružství a silných …
Rožmitál pod Třemšínem chystá 23. městský ples
Tradiční společenská událost roku se opět blíží. Město Rožmitál pod Třemšínem zve …
Zelená Narysov – nový domov v přírodě, jen dvě minuty od Příbrami
Tento moderní developerský projekt již zahájil nejen prodej, ale také samotnou …
Komerční sdělení
Tipy na víkend: Přednášky o exotických zemích a fantastické filmové světy
O víkendu můžete přijít podpořit příbramské volejbalisty na mistrovské utkání …
Na Prahu až druhou sobotu v roce: Tradiční zimní výšlap s krásnými výhledy
Každoročně se druhou sobotu v lednu koná oblíbený organizovaný pochod na horu Praha, …
/OBRAZEM/ Silnice na Příbramsku zasypal sníh, autobusy nabírají zpoždění, náklaďáky blokují silnici nad Věšínem
Nová sněhová nadílka komplikuje dopravu v celém regionu. Autobusy mají zpoždění a …
AKTUALIZOVÁNO
Brdy zblízka i zdálky: 10 let chráněné krajinné oblasti
Město Březnice a AOPK ČR zve veřejnost na besedu „Brdy zblízka i zdálky“, která se …




