20. 10. svátek má Vendelín

Vlnu veder vystřídá na Příbramsku a Sedlčansku vlna asistenčních psů

11. srpna 2019   (09:00)
Vlnu veder vystřídá na Příbramsku a Sedlčansku vlna asistenčních psů

Psí pomocníci běžně pracují v městském provozu


Rekreační středisko PROSAZ v Líchovech je naprosto ideální pro lidi s postižením i pro jejich psí asistenty. Proto se zde již po sedmé sejdou od neděle 11. 8. do soboty 17. 8. na rekondičním pobytu, který pořádá nezisková organizace Helppes – Centrum.  Organizace se věnuje výcviku psů pro postižené.  

Spolupráce Helppes a Prosaz začala v roce 2013, kdy Helppes zjistil, že Rekreační středisko v Líchovech je pro jejich klienty tím nejlepším, které v ČR pro tyto účely lze najít. Pro lidi s postižením a jejich rodiny jsou zde příznivé ceny, výborná domácí strava s možností diet a bezpečné zázemí pro děti i psí asistenty. 

I v letošním roce čeká na účastníky pobytu velmi pestrý program. Kromě každodenních tréninků pro udržování pracovní kondice psích pomocníků je pro 18 účastníků pobytu připraveno také mnoho dalších aktivit pro trénink jemné i hrubé motoriky, hmatových schopností, koncentrace, týmové spolupráce, odvahy, postřehu a obratnosti i aktivit vzdělávacích (např. 11. 8. přednáška veterinárního lékaře, 13. 8. návštěva Záchranné stanice v Hrachově ad.).

Psí pomocníci běžně pracují v městském provozu, a proto v pondělí 12. 8. zavítají na trénink do Sedlčan a čtvrtek 15. 8. bude věnován praktickým tréninkům v příbramském nákupním centru. "Věříme, že stejně jako v letech předchozích, budou lidé s postižením se svými psími parťáky v Sedlčanech i v Příbrami vítáni a vyvolají v těch, kteří se s nimi setkají, pozitivní náladu a úsměv na tváři," dodává Zuzana Daušová - ředitelka Helppes.

Rekreační středisko PROSAZ v Líchovech je …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Zuzana Daušová

autor: topDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz