20. 8. svátek má Bernard

Vlnu veder vystřídá na Příbramsku a Sedlčansku vlna asistenčních psů

11. srpna 2019   (09:00)
Vlnu veder vystřídá na Příbramsku a Sedlčansku vlna asistenčních psů

Psí pomocníci běžně pracují v městském provozu


Rekreační středisko PROSAZ v Líchovech je naprosto ideální pro lidi s postižením i pro jejich psí asistenty. Proto se zde již po sedmé sejdou od neděle 11. 8. do soboty 17. 8. na rekondičním pobytu, který pořádá nezisková organizace Helppes – Centrum.  Organizace se věnuje výcviku psů pro postižené.  

Spolupráce Helppes a Prosaz začala v roce 2013, kdy Helppes zjistil, že Rekreační středisko v Líchovech je pro jejich klienty tím nejlepším, které v ČR pro tyto účely lze najít. Pro lidi s postižením a jejich rodiny jsou zde příznivé ceny, výborná domácí strava s možností diet a bezpečné zázemí pro děti i psí asistenty. 

I v letošním roce čeká na účastníky pobytu velmi pestrý program. Kromě každodenních tréninků pro udržování pracovní kondice psích pomocníků je pro 18 účastníků pobytu připraveno také mnoho dalších aktivit pro trénink jemné i hrubé motoriky, hmatových schopností, koncentrace, týmové spolupráce, odvahy, postřehu a obratnosti i aktivit vzdělávacích (např. 11. 8. přednáška veterinárního lékaře, 13. 8. návštěva Záchranné stanice v Hrachově ad.).

Psí pomocníci běžně pracují v městském provozu, a proto v pondělí 12. 8. zavítají na trénink do Sedlčan a čtvrtek 15. 8. bude věnován praktickým tréninkům v příbramském nákupním centru. "Věříme, že stejně jako v letech předchozích, budou lidé s postižením se svými psími parťáky v Sedlčanech i v Příbrami vítáni a vyvolají v těch, kteří se s nimi setkají, pozitivní náladu a úsměv na tváři," dodává Zuzana Daušová - ředitelka Helppes.

Rekreační středisko PROSAZ v Líchovech je …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Zuzana Daušová

autor: topDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz