17. 8. svátek má Petra




Vláda zmírnila opatření, lidé vzali hobbymarkety útokem

KORONAVIRUS
11. dubna 2020   (12:53)
Vláda zmírnila opatření, lidé vzali hobbymarkety útokem
foto: pribram.cz

Lidé se nákazy koronavirem přestávají obávat. Hned po zmírnění opatření vyrážejí nakoupit květiny na zahrádku nebo barvy a laky na natření zahradního nábytku. Před pokladnami se tvoří dlouhé fronty, na parkovišti najít volné místo je téměř nemožné.


Stát začal zmírňovat omezení, která zavedl proti šíření koronaviru. Ministři chtěli podle svých slov umožnit lidem aktivní strávení Velikonoc. Všichni zákazníci mají být ve vzdálenosti dva metry od sebe, pokud se nejedná o rodinné příslušníky. To se ale v praxi moc nedodržuje.
Stát začal zmírňovat omezení, která zavedl …
foto: pribram.cz

Do hobbymarketů, které mohou být po nucené odstávce od čtvrtka otevřené veřejnosti, přicházejí zákazníci již od ranních hodin. Najít místo na zaparkování se tak stává noční můrou. Například před příbramským hobbymarketem OBI se dnes tvořily fronty u pokladen už od otevření.
Obchody mohou mít mimořádně otevřeno i na Velikonoční pondělí, při kterém za normálních okolností musí mít všechny obchody s prodejní plochou nad 200 metrů zavřeno.
Další obchody se zřejmě otevřou po svátcích, uvažuje se například o knihkupectvích, papírnictvích či prodejnách obuvi. Přednost budou mít zřejmě obchody, které stojí samostatně. V obchodních centrech zůstávají otevřené jen potraviny, drogerie, optiky nebo trafiky. Vláda o otevření dalších obchodů rozhodne během svátků.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz