25. 8. svátek má Radim




Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti

30. dubna 2020   (19:02)
Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti
foto: pribram.cz, ČTK

Zrušení daně z nabytí nemovitosti označili již dříve za správný krok zástupci většiny realitních firem a developerů. Podle nich by to mohlo rozhýbat realitní trh.


Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty zůstanou zachovány i u nových hypoték až do konce roku 2021. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zrušení daně bude znamenat snížení příjmů rozpočtu o zhruba 13,8 miliardy korun ročně, uvedlo již dříve MF. V letošním roce by to pak mělo být 10,6 miliardy korun.
Novela by měla mít podle ministryně zpětnou účinnost. To znamená, že lidé, kteří měli lhůtu pro podání přiznání do 31. března následně ministerstvem kvůli pandemii odloženou do konce srpna, již daň platit nebudou. Pokud ji někdo již zaplatil, budou mu peníze vráceny. Týká se to tak lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr během prosince 2019 nebo později.
Zároveň vláda prodloužila z pěti na deset let tzv. časový test pro příjmy z prodeje nemovitých věcí neurčených k vlastnímu bydlení.

Případné zrušení daně z nabytí nemovitosti označili již dříve za správný krok zástupci většiny realitních firem a developerů. Podle nich by to mohlo rozhýbat realitní trh. Tím přitom argumentovalo i ministerstvo financí. Daňoví odborníci se pak na přínosu zrušit daň neshodují. Podle jedněch je to nesystémové opatření, které trh s nemovitostmi vůbec neovlivní. Podle dalších je to dobrý nápad, který by i mohl trhu pomoci, ale neměl by být zaváděn v době krize. Opozice zrušení daně z nabytí nemovitostí prosazuje dlouhodobě, MF ale dříve návrhy odmítalo.
Podle hlavního ekonoma Czech Fund Lukáše Kovandy zrušení daně pomůže realitnímu trhu, může to snížit celkově ceny nemovitostí a pomůže to i ekonomice tím, že lidem zůstane více peněz na jiné útraty.
Vláda předloží zákon do Sněmovny v rámci standardního legislativního procesu, dodala Schillerová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz