Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol
26. října 2020 (22:26)
foto: pribram.cz, ČTK
Ve hře je například varianta, že by se do škol vrátili žáci prvních a druhých tříd.
Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol či alespoň jejich části k prezenční výuce na základě dat ohledně vývoje koronavirové epidemie na konci týdne. Čísla jsou ale nepříznivá, řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ve hře je například varianta, že by se do škol vrátili žáci prvních a druhých tříd.
Všechny školy s výjimkou mateřských a speciálních jsou od 14. října zavřené a přešly na povinné distanční vzdělávání. Opatření má trvat zatím do 2. listopadu. Prymula původně slíbil, že první stupeň základních škol se pak bezpodmínečně vrátí do lavic. Později ale připustil, že kvůli nelepšící se situaci nebude možné to dodržet. Návrat do ostatních škol podmínil Prymula už dříve slábnutím epidemie.
Dnes ministr uvedl, že problematika částečného znovuotevření škol je v současnosti nejcitlivější. "Situace je opravdu nepříznivá a ukáže se na sklonku tohoto týdne, jestli budeme schopni pustit první stupeň. Zatím čísla opravdu příznivá nejsou. Uvažujeme i o variantě, že by byl třeba jen první, druhý ročník. Rozhodne se na základě dat a ta v tuhle chvíli nepříznivá jsou," řekl.
Místopředseda ODS a člen sněmovního školského výboru Martin Baxa na twitteru kritizoval, že vláda informaci o tom, zda a kdy budou děti chodit do škol, odbyla tím, že se snad rozhodne na konci týdne. "Ať vláda jasně řekne: situace je špatná, školy budou třeba ještě x týdnů zavřené. Lepší říkat i nepříjemnou pravdu, než mlžit," uvedl. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v reakci na to napsal: "Ano, situace je špatná a školy budou ještě několik týdnů zavřené."
Už na jaře vláda kvůli koronaviru zavřela školy 11. března. Na rozdíl od současnosti nebyla výuka na dálku povinná. Školy se začaly postupně v omezeném režimu otevírat v květnu a červnu, ale část dětí se až do konce školního roku učila z domova. Do nového školního roku stát vstupoval s tím, že se školy budou zavírat nanejvýš lokálně podle situace v jednotlivých regionech a podílu nakažených v jednotlivých školách.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče
Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
U Milína skončilo auto na střeše
V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše.
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka
Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás …
Opilec se zavrtal s autem v poli
Ve čtvrtek 26. února po půl šesté v podvečer zasahovali policisté u události za …
DOPRAVA
Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly
Příbram čekají největší změny v odpadovém hospodářství za poslední roky. Směsný odpad …
POLITIKA
Vodácké mapy lákají i na Příbramsko. Řeky mohou být vstupní branou do Brd i za hornickou historií
Středočeská centrála cestovního ruchu vydala nové vodácké mapy Labe a Vltavy a Sázavy …
PŘÍRODA
Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších
Zapomeňte na přeplněné supermarkety a čokoládové zajíce v akci. Pokud chcete letos …
VELIKONOCE
Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku
Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken …
SPORT
Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela
Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech.



