7. 8. svátek má Lada

Vláda projedná návrh na dostavbu R4 ze soukromých peněz

21. prosince 2015   (15:09)
Vláda projedná návrh na dostavbu R4 ze soukromých peněz
foto: pribram.cz

Projednání tohoto bodu bylo na předchozím zasedání odloženo.



Vláda se bude zabývat návrhem na dostavbu nynější rychlostní silnice R4 ze soukromých peněz. Projekt na stavbu a následné provozování komunikace předpokládá investici 24,9 miliardy korun, uvedlo v materiálu pro jednání kabinetu ministerstvo dopravy. Z privátních peněz by měl být postaven 32kilometrový úsek mezi Milínem na Příbramsku a Miroticemi na Písecku. Kabinet už projednání tohoto bodu na předchozím zasedání odložil.

Kromě R4 předpokládá ministerstvo dopravy využít soukromé peníze pro dostavbu rychlostní silnice R7. Ministerstvo dopravy plánuje, že komunikaci vybuduje na svoje náklady soukromý investor, který ji poté bude po předem určenou dobu spravovat, za což bude od státu dostávat peníze. V případě R4 předpokládá ministerstvo dokončení zbývajících kilometrů do pěti let. Dalších 25 let by se pak měl takzvaný koncesionář starat nejen o jím postavený úsek, ale také o nedávno stavěné části silnice u Skalky a u Písku.

Nyní nejsou PPP projekty v Česku příliš oblíbené, připustil na nedávné konferenci věnované tomuto tématu ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Důvodem jsou podle něj dosavadní špatné zkušenosti. Jednání proto nebudou jednoduchá, předpokládá, jednoznačnou podporu totiž nemá ani u stranického šéfa a ministra financí Andreje Babiše (ANO).

V minulosti se stát pokoušel o zapojení soukromého kapitálu při výstavbě komunikací R47 u Ostravy a částí jihočeské D3. Podle ministerstva byla hlavním problémem, proč tyto stavby nakonec soukromý investor nebudoval, nedostatečná připravenost projektů a v případě D3 i potřeba prioritně čerpat peníze z EU.

V polovině září vypsalo ministerstvo dopravy výběrové řízení na právního, finančního a technického poradce pro vypsání výběrového řízení na dostavu rychlostní silnice R4 za 97 milionů korun. Pokud vše půjde dobře, počítá ministerstvo dopravy se zahájením stavebních prací v roce 2017. Pokud by ale vláda s výstavbou komunikace prostřednictvím PPP projektu nesouhlasila, může ministerstvo zadávací řízení na poradenství zrušit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: cfr mal








Další články

Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký Po krátkém a sotva znatelném oddechu od veder se do Česka vrátí výrazně teplé počasí. … AKTUÁLNĚ O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5 O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5 Pražský okruh čeká o víkendu úplná odstávka dvou tunelů. Lochkov i Cholupice se na 24 … DOPRAVA 8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! 8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším … ZVÍŘATA Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, … PR Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu … KULTURA Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z … NEPŘEHLÉDNĚTE
Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Tropické dny dokážou potrápit nejen dospělé, ale hlavně děti. Pokud nechcete trávit … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz