9. 8. svátek má Roman




Vláček letos bude jezdit pouze o víkendech

12. dubna 2016   (12:20)
Vláček letos bude jezdit pouze o víkendech
foto: pribram.cz

Cena jízdy je pro dospělou osobu stanovena na 20 Kč.



Příbramáci i návštěvníci města se v letošní sezóně mohou těšit na turistický vláček. Rada města schválila jeho provoz od května do září. V provozu však bude pouze o víkendech.

„Na základě komunikace s policií a vzhledem k okolnostem, že se bude rekonstruovat D4 a objízdné trasy povedou i přes město, tak by jezdil pouze o víkendech,“ vysvětlil na dnešní tiskové konferenci místostarosta města Václav Švenda (TOP 09). Ten dále uvedl, že počet jízd v rámci dne ještě není určen.

Cena jízdného je stanovena na 20 Kč pro dospělého, 10 Kč pro dítě a důchodci nad 70 let mají jízdné zdarma. Město se ještě pokusí ušetřit náklady na provoz. Za tímto účelem proběhnou další jednání se společností Arriva, například ohledně způsobů vybírání jízdného.

Trasa bude stejná jako v minulých letech. Začátek bude na náměstí TGM, dále pojede Pražskou ulicí až na Svatou Horu a přes Milínskou ulici zpátky.

Vláček bude jezdit i při oslavách

S využitím vláčku se počítá i při oslavách 800. výročí města. Bude jezdit v časy, kdy nepůjde průvod a využije se i při propagaci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Jeden den v květnu bude vozit po Příbrami hudebníky, kteří budou hrát skladby vážné hudby přímo z jedoucího vláčku.

Minulý rok vláček nejezdil

Vláček v loňském roce nevyjel především kvůli rekonstrukci Svaté Hory a také kvůli nesouhlasnému stanovisku policie, která vzhledem k probíhajícím uzavírkám provoz vláčku nedoporučila. Podle ekonomické analýzy vyjde provoz vláčku za rok zhruba na 600 tisíc korun. Pro město ho provozuje společnost Arriva, která si za denní provoz účtuje 2350 Kč.

Turistický vláček ve městě jezdil od roku 2013. Pořízení soupravy vyšlo na 1,6 milionu korun (bez DPH).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou … Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz