Vizážistky si vzaly do parády dámy z rožmitálského domova pro seniory
23. června 2024 (09:17)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: spolek Babíkov / se souhlasem
Ze Dne krásy si kromě profesionálního líčení a úpravy vlasů klientky domova odnesly také fotografie na památku.
Třetí červnové pondělí se část domova pro seniory v Rožmitále pod Třemšínem proměnila v salón krásy. „Během akce Den krásy seniory nalíčíme a učešeme. Pořídíme také fotografie, které jim i jejich rodinách zůstanou na památku,“ říká Gabriela Šejbová z neziskové organizace Babíkov. Spolek akci pořádal již podruhé, poprvé s ní zavítal za seniory z Čenkova.
Ačkoliv je Den krásy otevřený i mužům, tentokrát se nechaly zkrášlit pouze dámy. „Účastnilo se asi dvacet seniorek a věřím, že se akce nekonala naposledy. Během těchto dnů se dozvídáme, že pro některé z nich to bylo poprvé v životě, co mohly být takto nalíčené. A těší nás, že jim poskytneme nový zážitek,“ dodává Gabriela Šejbová. Den krásy je pro seniory zdarma a všichni aktéři jej realizují bez nároku na honorář, pro radost účastnic i účastníků.
Spolek Babíkov organizuje mimo jiné i charitativní módní přehlídky, kdy oblečení předvádějí senioři či lidé s hendikepem. Další z nich se uskuteční na podzim 21. září v příbramském klubu Junior.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Cyklohráček v létě zamíří do Rožmitálu pod Třemšínem a Dobříše
•Jak se žilo za napoleonských válek? Skanzen ve Vysokém Chlumci pořádá historickou akci Vojáci na vsi
•V Dobříši se posadíte na Huberta. Novou lavičku vybraly děti
Další články
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY









