13. 8. svátek má Alena




Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR

24. května 2019   (19:19)
Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR

Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek.



Hlavní výzvou pro jezdce je fakt, že jezdec, který bude mít nejrychlejší čas a splní podmínky mistrovského závodu si odveze korunu pro mistra ČR v této disciplíně. I další změna se týká „napřímo“ jezdců, ale je důležitá také pro diváky. Trať bude kratší a dynamičtější. „Cíl a finále celého závodu bude uprostřed Pražské ulice. Václavské náměstí je srdcem závodu a počítáme s tím, že zde se bude soustředit nejvíce návštěvníků a také adrenalinu,“ přiblížil traťmaster Martin Benda.

Start tréninku – 10.00
Start závodu – 14.30
Specialized Freestyle Contest – 17.30
Vyhlášení – 18.00

Start závodu bude opět na Svaté Hoře a pokračovat přes svatohorský sad, který je mezi diváky (díky stínu) a jezdci (díky přírodnímu terénu) velmi oblíbený. Celá trať bude protkána dřevěnými překážkami, kterým bude kralovat „konťas“ na Václavském náměstí.

Na začátku byly zmíněny novinky. Jednou z nich je moderátor Haff. Závody protřelý a hláškami vybavený speaker ze Zlína. Čekat můžete také Specialized Freestyle Contest nebo třeba módní přehlídku.

Těšit se můžete na diváckou soutěž o automobil KIA od dealera Auta s.r.o. a stejnou cenu „vyfasuje“ také vítěz Svatohorského Downtownu. Vozy z vozového parku KIA si můžete na samotném závodu vyzkoušet.

Chybět nebudou stánky s občerstvením na Svaté Hoře nebo Václavském náměstí.

Na trati budou jezdce hecovat také djs, kteří budou dodávat závodu pořádnou šťávu.
Opakovat se bude v minulém roce velmi oblíbená tombola o jednu z hlavních cen.

„Postupně budeme zveřejňovat další detaily závodu, mapku trati, představovat jezdce, doprovodný program nebo upomínkové předměty, které budou k zakoupení,“ přiblížil člen organizačního týmu Vojta Hrach.

Závěrem posílá celý tým Svatohorského Downtownu poděkování všem, kteří se již zapojili do příprav, budou pomáhat na závodu samotném a také partnerům akce v čele s městem Příbram a Svatou Horou.

V sobotu 8. června bude historické centrum města opět plné adrenalinu, skoků a kol.
Hlavní výzvou pro jezdce je fakt, že jezdec, …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Cowárna
autor: top








Další články

Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026 Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ
Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem V úterý 11. srpna 2026 proběhlo na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v … SEDLČANSKO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz