23. 6. svátek má Zdeňka

Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce

7. března 2022   (06:06)
Dalších 7 fotografií v galeriiVíte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce
foto: MěÚ Příbram/Oddychová zóna pod Svatou Horou

Některé realizace úspěšných nápadů z minulých let najdete ve fotogalerii.


Další kolo přihlášek do tzv. participativního rozpočtu města Příbram, díky němuž jsou financovány projekty navržené veřejností, v tomto měsíci končí. Ještě do 31. března tak můžete poslat svůj návrh, jak zlepšit či změnit své okolí. V letošním roce budou projekty participativního rozpočtu podpořeny celkovou částkou dva miliony korun.

Realizace se ve třech předešlých kolech (v roce 2018, 2019 a 2020) letech dočkalo osm vítězných projektů. V loňském roce byly dokončeny úpravy veřejných prostranství u sportoviště pod Svatou Horou za 900 tisíc korun a na Nové Hospodě za jeden milion korun. V roce 2019 uspěly projekty Drkoláč (450 tisíc korun), pumptrack s odpočinkovým zázemím najdete u lesíku na Drkolnově, nebo návrh výsadby lučního kvítí nad Haldou (175 tisíc korun). V roce 2018 byl mimo jiné podpořen vznik cyklistické koncepce města Příbram za 300 tisíc korun.
Pro letošní rok se počítá s alokací nejvýše jednoho milionu korun na jeden projekt. Návrhy, které v minulosti neuspěly, není nutné házet „do koše“. Kromě možnosti je opětovně přihlásit se díky projednávání dostanou do povědomí města a nelze vyloučit jejich zařazení do budoucích investičních záměrů. O vítězích schválených projektů se bude ve veřejném hlasování rozhodovat v červnu, a to elektronicky nebo osobně v informačním centru v Pražské ulici. Podrobnosti k participativnímu rozpočtu města Příbram uvádí stránky spolecne.pribram.eu.
Na směřování veřejných financích se podílejí občané na další místech na Příbramsku, aktuálně probíhá hlasování o projektech do nového ročníku Tvoříme Dobříš 2022. Spolurozhodování v rámci rozpočtů podporuje také Středočeský kraj, který zřídil Fond na podporu participativních rozpočtů obcí a měst.

Fotogalerie

Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (1) Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (2) Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (3) Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (4) Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (5) Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (6) Víte, jak vylepšit Příbram? Projekt do participativního rozpočtu přihlaste do konce měsíce (7)

foto: pribram.cz/Magdalena Rezková, město Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz