Višňová se rozloučí s létem Chalupářským teréňákem
17. srpna 2024 (10:15)
Dalších 7 fotografií v galerii
foto: Kateřina Solničková / se souhlasem
Poslední srpnový den odstartuje v obci Višňová již pátý ročník Chalupářského teréňáku. Akce láká sportovce každého věku a výkonnostní úrovně. Často startují celé rodiny.
Dospělí mohou volit ze dvou tratí - sedm kilometrů a dva a půl kilometru. Pro děti jsou připraveny tři trasy. Dorostenci ve věku 11 až 15 let změří své síly na úseku dlouhém 1600 metrů, pro děti od 7 do 10 let je připravený závod na 600 metrů a nejmladší účastnici s horní hranicí předškolního věku si vyzkouší sportovního ducha a soutěživost na nejkratší vzdálenost 300 metrů.
"Každý účastník se ale může přihlásit i do závodu na náročnější trať, než je mu podle let určena," upozorňuje zakladatelka sportovní akce a starostka obce Kateřina Barker. Zároveň dodává, že je třeba šetřit síly do finiše, kde jsou soustředěny všechny překážky závodu.
Inspiraci pro založení Chalupářského teréňáku našla Kateřina Barker v Žežickém tvrďáku, který pořádal její bratranec Miroslav Melichar. Ten dnes teréňáky ve Višňové moderuje. "Moderování je další role, kterou si v životě mohu vyzkoušet. Otevřeně se vždy těším na dětské kategorie a hlavně ty nejmenší. Je to čistá radost ze života a sportu, to mě neskutečně nabíjí," říká Melichar.
Inspiraci pro založení Chalupářského teréňáku našla Kateřina Barker v Žežickém tvrďáku, který pořádal její bratranec Miroslav Melichar. Ten dnes teréňáky ve Višňové moderuje. "Moderování je další role, kterou si v životě mohu vyzkoušet. Otevřeně se vždy těším na dětské kategorie a hlavně ty nejmenší. Je to čistá radost ze života a sportu, to mě neskutečně nabíjí," říká Melichar.
A proč Chalupářský teréňák? Závod dostal název podle legendárního seriálu, který se ve Višňové natáčel před padesáti lety. Stále přitahuje návštěvníky z celé republiky. Stejně tak roste popularita běžecké soutěže. "Minulý rok se účastnilo 130 závodníků, jejich počet tedy od nultého ročníku vzrostl o 40 procent," komentuje návštěvnost Kateřina Barker.
Teréňák má své skalní příznivce i stálice. Mezi ně patří i výrazná závodnice a zkušená sportovkyně Lenka Šatavová, která pravidelně běží v čele závodu a obsazuje první místa v ženské kategorii. "Je to lokální závod v místě, které mám ráda, a v okolí, které mám proběhané. Závod ukončuje léto a prázdniny. Je tam parádní sousedská atmosféra," popisuje, proč jí přirostl k srdci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Sylvie Gavlas
Související
•Věžní hodiny na Svaté Hoře si prohlédnete s restaurátorem
•Ve štole Josef nahlédnete do kaverny, prostor o 10 000 m³ má skvělou akustiku
•Česká města mohou čerpat inspiraci pro boj s teplými dny například v Německu
Další články
Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů
Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations …
DOPRAVA
Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší
Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o …
POZNÁVÁME BRDY
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz
Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel!
Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena …
KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce …
FOTOGALERIE
Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon
Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V …
SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě
Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce
V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá …
AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina
Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak …
SPORT











