Viktorie Křivová se blýskla čtvrtým místem na Bavarian Open 2024 v Oberstdorfu
6. února 2024 (18:56)
foto: BK Příbram / se souhlasem
Nadějná příbramská krasobruslařka Viktorie Křivová se zúčastnila minulý týden mezinárodní krasobruslařské soutěže Bavarian Open 2024 v německém Oberstdorfu. Po skvělé volné jízdě obsadila skvělé 4. místo mezi 21 závodnicemi. Dobrou formu potvrdila o víkendu druhým místem na Českém poháru v Mariánských Lázních.
Minulý týden se v německém Oberstdorfu konala prestižní soutěž v krasobruslení Bavarian Open 2024 (otevřené Bavorské mistrovství). Jedná se o reprezentační soutěž, na kterou vysílá závodníky Český krasobruslařský svaz.
Kategorie „advanced novice“ (pokročilý nováček) se zúčastnila členka Bruslařského klubu Příbram Viktorie Křivová, která v ČR zatím ještě soutěží za skupinu mladších žaček. Tato kategorie je určena pro mladé krasobruslařky ve věku 10-15 let, s přísnějšími požadavky na dovednosti, včetně složitých skoků, jako jsou dvojskoky a kombinace, a také s pokročilými variacemi otoček.
Kategorie „advanced novice“ (pokročilý nováček) se zúčastnila členka Bruslařského klubu Příbram Viktorie Křivová, která v ČR zatím ještě soutěží za skupinu mladších žaček. Tato kategorie je určena pro mladé krasobruslařky ve věku 10-15 let, s přísnějšími požadavky na dovednosti, včetně složitých skoků, jako jsou dvojskoky a kombinace, a také s pokročilými variacemi otoček.
Mezi 21 závodnicemi z osmi zemí vstoupila Křivová do soutěže povedeným krátkým programem, ve kterém předvedla dva trojité skoky, dvojitého axela a pěkné piruety. Tímto výkonem obsadila 7. místo a zajistila si účast mezi nejlepšími ve volné jízdě. V té Křivová druhý den předvedla 2 dvojité axely a 4 trojité skoky s náročnými kombinacemi. Její volnou jízdu rozhodčí ohodnotili jako třetí nejlepší s druhou nejvyšší technickou hodnotou. V celkovém součtu obsadila v mezinárodní konkurenci výborné 4. místo.
Křivová nespala na vavřínech ani o víkendu, když se předvedla na Českém poháru v Mariánských Lázních, kde soutěžila ve své kategorii mladších žaček. Předvedla sice o něco méně povedený výkon než v Oberstdorfu, přesto si druhým místem upevnila 2. místo v republikovém žebříčku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Oslabený Baník nestačil doma proti Letňanům a podlehl 3:6
•Kocouři nestíhali krotit útočné manévry Liberce a po dlouhé době vyšli naprázdno
•Horolezec: Osmitisícovka je pro mě vrchol úsilí a osobní zkouška
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ




