Víkendové koncerty zazní v rytmu jazzu a swingu. Příbramská filharmonie zahraje Rybovu mši
16. prosince 2022 (06:24)
foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram - Příbramská filharmonie
V Březnici odehraje v pátek 16. prosince tradiční vánoční koncert Příbramský Big Band s dalšími interprety. Hostem programu zlaté neděle na příbramském náměstí 17. listopadu bude Jan Smigmator.
Adventní období se pomalu chýlí ke svému závěru. Také poslední víkend před Štědrým dnem nabídne sváteční hudební zastavení a v Příbrami společenský program zlaté adventní neděle.
Město Březnice a Nadační fond pro Březnici zvou v pátek 16. prosince na tradiční koncert Příbramského Big Bandu v kulturním domě. Během večera plného jazzu se jako host představí dětský sbor březnické ZUŠ Voci Bianche. Dalšími interprety budou Tomáš Savka, Ester Kubátová a Kateřina Tošnarová. Koncert začíná v 19.00.
Hudební produkci Příbramské filharmonie si diváci vychutnali minulou neděli během adventního programu na Svaté Hoře, v pátek vystoupí spolu s Vepřekovým smíšeným sborem na Velké scéně Divadla A. Dvořáka Příbram. Pod taktovkou dirigentky Veroniky Kopecké zazní od 19.00 skladby Jakuba Jana Ryby Česká mše vánoční „Hej, mistře“, Concertino pro lesní roh a orchestr, pastorela Rozmilý slavíčku a skladby dalších autorů.
Za swingem v podání Jana Smigmatora můžete vyrazit v neděli 18. prosince na příbramské náměstí 17. listopadu. Hudebně oživí program zlaté adventní neděle také vystoupení příbramské ZUŠ Antonína Dvořáka. Děti pobaví pohádka Velká dobrodružství malého brouka, během neobvyklé show bude vyřezán ledový betlém. Kulturní akce budou zahájeny v 15.00, předvánoční čas zpříjemní nabídka vánočních trhů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Nákup, který potěší dvakrát. Města na Příbramsku pořádají dobročinné prodejní akce
•Hasičky ze Staré Hutě nafotily sexy kalendář, prodejem chtějí podpořit místní jednotku
•Železniční expozice v Tochovicích nadchne všechny milovníky vlaků a souvisejících artefaktů
Další články
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR
Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel
Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a …
VELIKONOCE
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ
Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky
Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fischerem …
ZAJÍMAVOSTI




