26. 7. svátek má Anna

Víkend v příbramském kině obsadí ženské hrdinky

27. května 2021   (06:24)
Víkend v příbramském kině obsadí ženské hrdinky
foto: kino Příbram

V Příbrami zajdete na filmy Trollové: Světové turné, Mulan, Bábovky a Nadějná mladá žena. Březnická kinokavárna uvede v neděli historické drama Trafikant.


Od pondělí 24. května se mohla znovu otevřít kina. Víkendový program má pro diváky připraveno příbramské kino, filmová promítání se vracejí také do kinokavárny v Březnici. Na červnové zahájení provozu se chystají v Rožmitále pod Třemšínem. Letní promítání venku plánuje Příbram nebo Dobříš.

Příbramské kino obnovuje frekvenci promítání, na kterou jsou místní filmoví fanoušci zvyklí. Na filmy si mohli zajít již od středečního večera 26. května. Od pátku do neděle se uskuteční pět představení. Pro děti je na pátek 28. května od 17.00 a neděli 30. května od 16.00 připraveno pokračování animovaného filmu Trollové s podtitulem Světové turné, ve kterém se na scéně opět objeví trollí holka Poppy, hudební pecky a zářivé barvy. Silná hrdinka stojí také v čele snímku Mulan z loňské americké produkce. Schopnosti čínské bojovnice můžete obdivovat v sobotu 29. května od 16.00.
Víkendové filmové večery pro dospělé zahájí tento pátek od 20.00 český film podle knižní předlohy spisovatelky Radky Třeštíkové Bábovky. Ocenění z letošních Oscarů si za původní scénář ke snímku Nadějná mladá žena odnesla Emerald Fennel, která jej také režírovala. V hlavní roli uvidíte v sobotu od 19.00 britskou herečku Carey Mulligan (např. Daleko od hlučícího davu, Velký Gatsby). Kino v Příbrami návštěvníky upozorňuje na nutnost splnění jedné ze stanovených podmínek (viz dole) a používání respirátorů.
Od středy 25. května začala promítat rovněž kinokavárna v Březnici. „Filmová pauza byla dlouhá. Nyní máme otevřeno v pravidelných časech vždy ve středu a v neděli – v květnu ještě v 18.00, od června potom v 19.00,“ informovala Pavlína Liebnerová z odboru kultury města Březnice. V neděli 30. května odehraje březnická kinokavárna historické drama Trafikant.

Kino Příbram – pro návštěvu je vyžadováno splnění (potvrzení) jedné z následujících podmínek:
- 22 dní po prvním očkování
- do 180 dní od prodělání onemocnění covid-19 (od prvního pozitivního testu)
- negativní antigenní test ne starší 72 hodin nebo PCR test ne starší 7 dní (u dětí do 6 let není testování požadováno)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci … AKTUÁLNĚ Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v … ZVÍŘATA Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz