4. 6. svátek má Dalibor




Víkend bude zatažený a zpočátku chladný, od neděle se v Česku oteplí

2. ledna 2025   (12:00)
Víkend bude zatažený a zpočátku chladný, od neděle se v Česku oteplí
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Česko čeká o víkendu převážně zatažené počasí s občasným sněžením na horách. Od neděle se výrazně oteplí, což přinese riziko mrznoucího deště a ledovky.


První víkend roku 2025 bude v Česku převážně zatažený, na horách provázený občasným sněžením. Od neděle se výrazně oteplí a bude hrozit mrznoucí déšť a ledovka. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pro dnešek je v platnosti výstraha meteorologů před sněžením na západě Čech a před silných větrem ve Frýdlantském výběžku, na Jesenicku a místy v Moravskoslezském kraji.

Přechod studené fronty dnes ukončí inverzní ráz počasí z předchozích dní. Přes den bude zataženo až oblačno, na Moravě zpočátku až polojasno. Od severozápadu začne pršet a déšť se postupně změní ve sněžení. Večer budou srážky ustávat a oblačnosti ubude. Na některých místech bude foukat vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na horách i vyšší.

Nejvyšší teploty dnes ještě budou mezi pěti až deseti stupni Celsia, od severozápadu se ale začne ochlazovat. Večer a v noci na pátek se může místy tvořit náledí či zmrazky.

V pátek meteorologové očekávají proměnlivou oblačnost a zejména na horách sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus jedním až plus třemi stupni Celsia. K večeru opět hrozí vznik náledí nebo zmrazků.
Sobota bude podle předpovědi oblačná až polojasná, během dne bude postupně většinou zataženo. Zejména na horách lze o prvním víkendovém dni očekávat slabé sněhové přeháňky. Teploty v noci mohou na sněhové pokrývce klesnout až na minus osm stupňů Celsia. Přes den bude od minus tří do plus jednoho stupně.

Převážně zatažená zůstane obloha i v neděli, kdy by měla přes Česko od jihozápadu přecházet výrazná teplá fronta. Denní maxima budou nejčastěji v rozmezí od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia, na jihozápadě ale bude místy až šest stupňů nad nulou. Meteorologové očekávají mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, přechodně může i výrazně sněžit.

Na začátku příštího týdne by se denní maxima mohla opět dostat až k plus deseti stupňům. Oteplení ale zřejmě v úterý ukončí přechod studené fronty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČHMÚ / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbrami okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbrami okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbrami láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s … AKTUÁLNĚ Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí … KULTURA Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v … AKTUÁLNĚ Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz