30. 8. svátek má Vladěna

Víkend bude oblačný s přeháňkami, teploty budou stoupat nad 20 stupňů

9. května 2024   (10:04)
Víkend bude oblačný s přeháňkami, teploty budou stoupat nad 20 stupňů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Teploty v pátek a v neděli budou stoupat až na 21 stupňů Celsia, v sobotu na 22 stupňů.


Česko o víkendu čeká oblačné počasí s přeháňkami, teploty budou stoupat nad 20 stupňů Celsia. Dnešek bude ještě bez srážek a s maximy přes den do 20 stupňů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na jeho webu a na sociální síti X.

"Dneska nás čeká převážně slunečné počasí. Během dopoledne se hlavně v Čechách začne vytvářet kupovitá oblačnost, ta by ale neměla být natolik vyvinutá, aby z ní vypadávaly přeháňky," uvedl ČHMÚ na síti X. Po chladném ránu, kdy se místy objevily přízemní mrazíky, dnes teploty vystoupí na 16 až 20 stupňů Celsia. "Pocitovou teplotu nebude nijak zvlášť snižovat ani vítr, který se očekává slabý až mírný ze severních směrů," doplnili meteorologové.
Ke konci týdne počasí v Česku ovlivní slábnoucí studená fronta postupující od severu. Nebe by mělo být nejvíc zatažené v sobotu, přeháňky meteorologové očekávají v pátek na severu a severovýchodě ojediněle, v sobotu častěji. V neděli budou srážky ustávat.
Teploty v pátek a v neděli budou stoupat až na 21 stupňů Celsia, v sobotu na 22 stupňů. Po víkendu meteorologové čekají polojasné počasí s přeháňkami, od úterý i s deštěm. Teploty by se dál měly dostávat přes den nad 20 stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také … AKTUÁLNĚ Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V … ROZHOVOR Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je … VOLBY 2026 Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz