Víkend bude mrazivý a plný sněhu, v pátek a sobotu může místy nasněžit i 35 cm
AKTUALIZOVÁNO
30. listopadu 2023 (08:11)
foto: pixabay
I přes den teploty o víkendu nevystoupají nad nula stupňů Celsia, v noci se dostanou až k minus devíti stupňům Celsia.
Česko čeká mrazivý víkend plný sněhu. Za pátek a sobotu může na většině území napadnout až 25 centimetrů sněhu, ojediněle až 35 centimetrů. Na severozápadě a severu Čech bude sněžení méně intenzivní, čeká se tam maximálně 15 centimetrů nového sněhu. Na mnoha místech se pak budou tvořit sněhové jazyky, místy i závěje. Ani přes den teploty o víkendu nevystoupají nad nula stupňů Celsia, v noci se dostanou až k minus devíti stupňům Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a aktuálního upozornění Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho informací na facebooku.
"Během pátku a soboty se na většině území vyskytne trvalejší a vydatnější sněžení. Sněžit začne postupně od jihozápadu v noci na pátek a během pátku se rozšíří i na ostatní území ČR. Za pátek a sobotu v úhrnu očekáváme většinou deset až 25 cm, ojediněle, zejména na jihu a východě území, až 35 cm nového sněhu," sdělili dnes meteorologové.
Dnes bude oblačno až zataženo, místy se objeví slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus tří do plus jednoho stupně Celsia, v 1000 metrech na horách bude kolem minus čtyř stupňů.
Zataženo očekávají meteorologové i v pátek, odpoledne a večer začne postupně od jihozápadu na celém území sněžit. V noci teploty klesnou na minus dva až minus šest stupňů, přes den bude od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia.
V sobotu zasáhne Česko trvalé a vydatné sněžení, částečné ubývání srážek a oblačnosti předpokládá ČHMÚ večer. Nejnižší noční teploty dosáhnou minus jeden až minus pěti stupňů Celsia, denní budou v rozmezí minus čtyři až nula stupňů Celsia. V noci na neděli se ochladí, noční teploty klesnou až k minus devíti, přes den se opět nepřehoupnou přes nulu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Česko zažilo první ledový den začínající zimní sezony
•V noci na úterý nasněží, v nižších polohách bude sníh mokrý a hrozí náledí
•V týdnu se ochladí, padat bude sníh či déšť se sněhem
Další články
/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči
Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od …
AKTUALIZOVÁNO
Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii
Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek
Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve …
VIDEO
Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje
Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše …
ZVÍŘATA
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO




