Víkend bude deštivý, ojediněle bude pršet vydatně a bude kolem 15 stupňů
3. srpna 2023 (09:08)
foto: pixabay
Současné deštivé počasí podle meteorologů přeje houbařům, protože srážky neustále zvyšují pravděpodobnost růstu hub. Na druhou stranu se zvyšuje i aktivita komárů.
Nadcházející víkend v Česku bude deštivý s maximálními teplotami do 22 stupňů Celsia. Ojediněle může pršet i vydatně a teploty pak mohou spadnout na 15 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho informací na facebooku. Současné deštivé počasí podle meteorologů ale přeje houbařům, protože srážky neustále zvyšují pravděpodobnost růstu hub. Na druhou stranu se zvyšuje i aktivita komárů, uvedli meteorologové.
Srážky se v poslední době Česku nevyhýbají, vliv na to má studená fronta. Podle meteorologů minulý týden v průměru napršelo 32 milimetrů, spadl tak dvojnásobek normálu srážek pro tuto dobu. Po dlouhé době pořádně zapršelo, konstatovali meteorologové na twitteru.
Během dneška má srážek v jihovýchodní polovině republiky postupně ubývat, v pátek večer jich však opět přibude. "Nejčastější déšť očekáváme o víkendu, v sobotu v jihovýchodní polovině území a v neděli na východě. Ojediněle půjde o déšť vydatný s denním úhrnem kolem 40 milimetrů," uvedli meteorologové a doplnili, že počátkem příštího týdne bude pršet už méně. Postupně by se také mělo oteplovat na 25 stupňů.
Srážky ale prospívají houbám, uvedli meteorologové s odkazem na svůj předpovědní model možného růstu hub, který zveřejňují ve spolupráci s Českou mykologickou společností.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vojenské lesy opět zvou dobrovolníky na výpravu za studánkami v Brdech
•Počasí začíná nahrávat růstu hub. Kde si podle meteorologů brzy nasbíráte plné košíky?
•Vojenské lesy a statky otevřely v centru CHKO Brdy Dům přírody za 81 mil. Kč
Další články
Příbram rozhodla o Fantově louce: zastupitelé schválili změnu územního plánu, stavební uzávěra zatím jen doporučena
Na středečním zasedání 3. prosince zastupitelé Příbrami schválili zadání Změny č. 4 …
Příroda
Vysokochlumecké peklo znovu ožije. Mikulášská tradice přiláká děti i dospělé
Tradiční akce Vysokochlumecké peklo se po roce opět vrací. V pátek 5. prosince od 16 …
Nemocnice Hořovice získala titul Nejlepší porodnice Středočeského kraje
Nemocnice Hořovice slaví významný úspěch v prestižní volbě Porodnice roku portálu …
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026, velké investice mají zelenou
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili …
Politika
Nové dálnice v roce 2026: ŘSD otevře desítky kilometrů. Příbram na svůj obchvat zatím čeká
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 zprovoznit téměř 40 kilometrů …
Adventní čas v Rožmitále nabízí bazárek, koncerty i mikulášskou nadílku
Rožmitál pod Třemšínem se v prosinci rozezní vánoční atmosférou. Město a místní …
Z druhé strany lavičky: Bedna není volnočasovka. Je to záchytný bod
Druhý díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE




