Vienna Insurance Group kupuje autosalony Auto Poly v Praze a Příbrami
21. září 2023 (13:25)
Skupina Vienna Insurance Group, do níž patří například pojišťovna Kooperativa, kupuje firmu Auto Poly, která v Praze a Příbrami provozuje dva autosalony a servisy značek Škoda a Volkswagen. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.
"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech maloobchodního prodeje nových osobních vozidel, ojetých osobních a lehkých užitkových vozidel, poskytování servisních služeb, prodeje náhradních dílů pro automobily, velkoobchodní distribuce náhradních dílů, zprostředkování povinného ručení a havarijního pojištění, zprostředkování spotřebitelského úvěru na pořízení osobních a lehkých užitkových vozidel a zprostředkování operativního leasingu osobních a lehkých užitkových vozidel," uvedl ÚOHS.
Vienna Insurance Group kupuje firmu Auto Poly prostřednictvím firmy Global Repair Centres. Jediným společníkem této firmy se sídlem v Pardubicích je pardubická firma Global Expert. Ta na svých internetových stránkách uvádí, že jejími vlastníky jsou Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna, obě ze skupiny Vienna Insurance Group. Global Expert se zabývá likvidací pojistných událostí a má v Česku 18 kontaktních míst.
Společnost Auto Poly, která sídlí v Praze, má autosalony značek Škoda a Volkswagen v Praze a Příbrami. Podle údajů z obchodního rejstříku byla firma založena v roce 1992. V účetní závěrce z roku 2022 vykázala čistý obrat ve výši 947 milionů korun a zisk po zdanění ve výši 6,3 milionu korun.
Viena Insurance Group prostřednictvím Global Repair Centres koupila v roce 2021 brněnský autosalon a autoservis Autonova, letos v únoru jí ÚOHS povolil koupi dvou autosalonů a servisu v Hradci Králové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila, litr stojí přes 40 Kč
•Pro sraženou cyklistku letěl k Oborám vrtulník
•Den městské mobility zajistí celodenní provoz MHD zdarma a nabídne možnost jízdy v historických autobusech
Další články
Nominace na Cenu města je možné podávat do konce listopadu
Do konce listopadu mohou občané opět navrhovat osobnosti či kolektivy, které si …
Hlíva je královnou pozdních hub v lese, ale i v kuchyni
Ani s nástupem zimy nemusí končit vycházky do přírody za houbami. Listopad a prosinec …
FOTO
Příbram Bobcats vyhrály ženský flagový pohár!
Domácí hráčky Příbrami ovládly turnaj i přes minimální sestavu a završily tak …
Tipy na víkend: Slavnostní otevření vánočního kluziště a řada charitativních akcí naladí na blížící se advent
V pátek bude slavnostně otevřeno Vánoční kluziště, v Bohutíně zahájí v sobotu advent. …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: nejdražíší je čerpací stanice značky MOL
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Kde všude proběhne zahájení adventu? Nabízíme přehled!
Rádi byste se zúčastnili slavnostního zahájení adventu či dalších tematických akcí? V …
Největší sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi odstartovala i v Příbrami a Dobříši
Sbírka Krabice od bot letos slaví 15 let a připravuje svůj dosud největší ročník. Už …
Mazutová výtopna na Rynečku půjde zřejmě k zemi. Město hledá nové využití pozemku
Město Příbram zvažuje, co dál s areálem bývalé mazutové výtopny na Rynečku. Původní …
Tradiční členská schůze svazu tělesně postižených v Rožmitále pod Třemšínem opět spojila komunitu
Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem …
Adam Rada: Mladý fotbalista, který proměnil vesnický fotbal v show
Originální videa, nakažlivý humor a první vyprodaná živá show v rodném Novém Kníně. …





