21. 4. svátek má Alexandra

VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku

24. ledna 2019   (06:04)

Reagujeme na podnět naší čtenářky. Denně v Mariánské ulici na přejezdu riskuje s dítětem v kočárku.


Paní Iva denně přechází se svým malým synem v kočárku přes přejezd v ulici Mariánská. Nedaleko odtud bydlí a je to pro ni nejkratší cesta na Ryneček a do Staré Příbrami. Zjistila ale, že na železničním přejezdu riskuje. Hlavně kousek nad ním. Odtokový kanálek je pastí na malá kolečka od kočárků, která zde lehce zapadnou. A není to otázka chvilky, než je maminka, táhnoucí nákup a nedej bože za ruku vedoucí další dítě, vyprostí. Ani nedomýšlet, co by se mohlo vystresované a vyděšené ženě stát, kdyby se v tu chvíli začaly zavírat závory a blikat červené světlo. Použít podchod není možné. Je totiž mnoho let uzavřen a vstup je opatřen mříží.

Ukázali jsme video dopravnímu expertovi Romanovi Budskému. Potvrdil, že přejezd spravuje Správa železniční dopravní cesty. Rekonstrukce proběhla sice podle platných norem, ale ta už nemyslela na malá kolečka koloběžek, kočárků nebo i berle. "Jako jedinou možnost proto doporučuji opatrnost a přizpůsobit taktiku chůze bezpečnému přejetí přejezdu a kanálku", doporučuje Budský, předseda expertní rady Platformy vize nula.

Jinak pro auta, cyklisty a kočárky s většími kolečky železniční přejezd ani odtokový rošt nebezpečný není. Děkujeme za vaše tipy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNO Aquapark vyžaduje urychlený zásah, jinak hrozí jeho uzavření. Ukážeme vám zákulisí Aquapark vyžaduje urychlený zásah, jinak hrozí jeho uzavření. Ukážeme vám zákulisí Byli jsme se podívat v místech, kam se návštěvník zařízení nedostane. 20. dubna 2019   (06:44) Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz