20. 3. svátek má Světlana




Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení

NEPŘEHLÉDNĚTE
17. ledna 2020   (13:17)

K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných.



Příbramský soud dnes po desáté hodině rozhodoval o udělení vazby na pětatřicetiletého muže, který ohrozil životy minimálně dvou lidí. Případ se odehrál ve středu na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Muž z dosud neznámých důvodů střílel nejprve po Škodě Kodiaq u obce Zalužany, které prostřelil čelní a boční okno. Následně několika výstřely ohrozil cisternu, která převážela pohonné hmoty.
Muž byl obviněn z pokusu o vraždu a je podezřelý ještě z obecného ohrožení. Za uvedené činy může skončit ve vězení na dvacet let, případně může soud udělit i trest vyjimečný.

Soud při dnešním zasedání řešil, zda existují důvody ke vzetí obžalovaného do vazby. „V průběhu soudního jednání jsem viděl naprosto naléhavou obavu, že by obviněný opakoval trestnou činnost, pro kterou je nyní stíhán. Soud můj návrh akceptoval a rozhodl o vzetí obviněného do vazby,“ sdělil novinářům státní zástupce Martin Suska.

Podle státního zástupce obviněný v průběhu zasedání vypovídal, což při zahájení trestního stíhání neučinil. „Na otázku, zda se obviněný ke střelbě přiznal, nemohu, vzhledem k průběhu vyšetřování, nyní odpovědět,“ dodal Suska.

K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. Hrozilo, že uprchne, nebo se bude skrývat, aby se tak vyhnul trestu. Policisté muže vypátrali v Písku, důvod jeho konání zatím není znám. Střelnou zbraň policie zatím nenašla. Muž ji pravděpodobně odhodil v Písku do Otavy poté, když zjistil, že ho policie hledá.

Policisté nevylučují, že muž zasáhl i další vozidla, proto požádali veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 05:00 a 10:00 mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má sám poškozené auto od střelné zbraně, měl by to oznámit na linku 158.


O incidentu jsme informovali v článcích: Policisté zadrželi muže, který při konfliktu použil zbraň

Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz