Video: Příbramské náměstí už zdobí vánoční strom
21. listopadu 2023 (10:38)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Patnáctimetrový smrk bude v následujících dnech ozdoben, aby v čase adventním přinesl do Příbrami vánoční atmosféru.
Do prvního adventního víkendu zbývá více než týden. Neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry ve městech je rozsvícený vánoční strom. Ne všechna města však mají to štěstí, že se jim v centru tyčí takový, který mohou vánočními světly ozdobit. Většinou je nutné strom odněkud dopravit, a tak centrum staré Příbrami letos ozdobí přibližně patnáctimetrový smrk z Dominikálních Pasek. V letošním roce se podle zjištění pribram.cz dočká stejné výzdoby jako strom loňský.
Dnes ráno se v Dominikálních Pasekách sešli pracovníci Technických služeb města Příbrami, aby strom pokáceli a dopravili na náměstí T. G. Masaryka. V centru Příbrami jeho příjezd již očekávala městská policie, která mu uvolnila cestu přímo k připravenému kotvení. Po úpravě kmenu tak, aby přesně sedl do dva metry hluboké skruže, se během krátké chvíle podařilo vánoční strom vztyčit a definitivně umístit.
„Strom na tomto místě moji rodiče původně neplánovali. V jeho blízkosti měli králíkárnu a semínko sem přivál vítr. Postupem času rostl a rodiče jej původně chtěli využít jako vánoční, ale bohužel se toho nedožili,“ řekla pribram.cz majitelka Olga Vondrů.
Smrk dorostl do obří velikosti a majitelce bylo líto ho pouze pokácet, aniž by ještě neudělal v době vánoční lidem radost. „V případě silného větru máme obavy, že by se mohl vyvrátit, navíc jeho kořeny zasahují do skleníku, který je momentálně v jeho blízkosti,“ uvedla. Majitelka oslovila město Příbram, zda by o něj nemělo zájem a z několika nabídek byl vyhodnocen jako nejhezčí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•I pánové mají svátek: Dnes je Mezinárodní den mužů
•Výtěžek charitativního bazaru v příbramské sokolovně pomůže opuštěným zvířatům
•Kaštany jsou podzimní delikatesa. Právě teď je jejich čas
Další články
Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii
Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší …
SPORT
Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů
Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během …
POČASÍ
Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič
Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič.
AKTUALIZOVÁNO
Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou …
DOPRAVA
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce
V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita …
AKTUALIZOVÁNO
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




