19. 2. svátek má Patrik




Video: Příbramská nemocnice otevřela nový pavilon se zázemím pro dětské obory

5. června 2023   (12:55)
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka

Výstavba trvala dva roky a vyžádala si 150 milionů korun.


Příbramská nemocnice dnes otevřela nový pavilon N s kompletním zázemím pro dětské obory a lůžkovým oddělením ortopedie. Výstavba trvala dva roky a vyžádala si 150 milionů korun, náklady uhradil Středočeský kraj z úvěru od Evropské investiční banky. Součástí akce bylo i zbourání původní budovy, jejíž konstrukce neumožňovala rozšíření o další patro. Stavební ruch v nemocnici tím nekončí, v červenci začne rekonstrukce sousedního pavilonu D2. Hotovo by mělo být zhruba za rok a půl, informoval mluvčí kraje David Šíma.

Nový pavilon N má čtyři nadzemní podlaží. V přízemí jsou dětské ambulance a v dalších patrech dětská jednotka intenzivní péče, oddělení pro větší děti, oddělení pro menší děti v doprovodu rodičů a lůžková ortopedie. Dočasně, po dobu rekonstrukce sousedního pavilonu D2, bude v budově i ambulance ORL.
Podle ředitele nemocnice Stanislava Holobrady nabídne pavilon N moderní a příjemné prostředí nejen pacientům, ale i personálu. "Vyzdvihnout bych chtěl monitorované pokoje v rámci dětské jednotky intenzivní péče, do kterých je přímý výhled z centrálního místa na oddělení, takže kromě elektronických monitorovacích systémů nechybí ani lidský dohled," uvedl Holobrada.
Budova D2 naproti ředitelství je posledním ze čtyř křídel, které není ještě zrekonstruované. Již dříve stavbaři opravili bloky D1, D3 a D4. V pavilonu D2 jsou operační obory, jako urologie, chirurgie či ortopedie.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál vrací do Lázu Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál vrací do Lázu Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za … Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním … V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se … AKTUÁLNĚ Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz