8. 3. svátek má Gabriela

Video: Požár penzionu u nádraží v Mníšku pod Brdy

TV PŘÍBRAM.CZ
29. listopadu 2017   (18:45)

Přinášíme video z včerejšího požáru v Mníšku pod Brdy



Informaci o požáru restaurace v blízkosti železniční stanice Mníšek pod Brdy v okrese Praha-západ přijala operátorka tísňové linky HZS Středočeského kraje v úterý 28. listopadu v 16 hodin.

Podle prvotních informací od oznamovatele bylo zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu, neboť plameny údajně vyšlehávaly z celé střechy třípodlažního objektu. Operační středisko proto ihned vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a k události vyslalo profesionální jednotky ze stanic Řevnice a Příbram a dobrovolné jednotky obcí Mníšek pod Brdy, Jíloviště a Stříbrná Lhota. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Radotín. Celkem se k požáru sjelo osm cisteren a tři kusy výškové techniky.
Následný průzkum potvrdil požár obytného podkroví a střechy, všechny přítomné osoby však byly v bezpečí mimo objekt. Zásah probíhal pomocí několika C a D proudů zevnitř budovy i z výškové techniky. Pro zajištění dostatku hasební vody bylo u hydrantu v Mníšku pod Brdy zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla voda dovážena kyvadlově.
Požár se hasičům podařilo lokalizovat v 16:50 hodin a zanedlouho odjela z místa první dobrovolná jednotka. Krátce po osmnácté hodině snížil velitel zásahu poplachový stupeň na první a zároveň bylo zrušeno čerpací stanoviště. Postupně se na základny začaly vracet i ostatní jednotky. Do 21. hodiny zůstala na místě jednotka z Mníšku pod Brdy, která zajišťovala dohled. Po závěrečné kontrole, která neobjevila žádná skrytá ohniska, byl objekt současně s likvidací požáru předán majiteli.
Na pomoc při objasňování vzniku požáru vyšetřovatel povolal experty z Technického ústavu požární ochrany Praha. Po společné prohlídce byla za příčinu určena technická závada na elektroinstalaci. Přímé škody byly stanoveny na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil a prostředků hasiči uchránili majetek v částce 15 milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

O požáru jsme informovali v článku:
Právě teď: Požár restaurace zaměstnává šest jednotek hasičů

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HZS Středočeského kraje por. Ing. Ladislav Holomčík
pribram.cz
autor: TP, JP, JK








Další články

Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. … Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz