1. 7. svátek má Jaroslava




Video: Osvětového běhu v příbramské věznici se dnes zúčastnilo 120 odsouzených

NEPŘEHLÉDNĚTE
11. června 2022   (20:09)
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka

Yellow Ribbon Run neboli Běh se žlutou stužkou upozorňuje na problém složitého začleňování propuštěných vězňů zpět do společnosti, se kterým se Česká republika dlouhodobě potýká.


V příbramské věznici se dnes uskutečnil osvětový běh Yellow Ribbon Run na podporu integrace lidí po výkonu trestu. Letos se ho zúčastnilo 120 trestanců. Na start se tak postavilo o třetinu více vězňů oproti loňskému roku, kdy se běželo v červenci.

Věznice Příbram spolupracuje s Rubikon Centrem v rámci jiných vězeňských programů a nyní po třetí využila možnosti zapojit se do žlutého běhu v prostoru věznice. „Běh má vzrůstající tendenci. Při prvním ročníku se zúčastnilo 40 odsouzených, v dalším roce 75 a dnes 120,“ informoval pribram.cz mluvčí příbramské věznice Vladimír Rampas, podle kterého je v místní věznici kolem 850 odsouzených mužů.
Vězni mají možnost na běh trénovat, podle Rampase se pro trestance připravuje řada sportovních aktivit, využívat mohou také volný čas na vycházkách. "Největší výhoda pro ně je, že tráví ten den jinak," řekl Rampas. Jiné výhody vězni z účasti na běhu nemají, první tři dostanou tričko s logem a další tři klíčenku.
Yellow Ribbon Run neboli Běh se žlutou stužkou upozorňuje na problém složitého začleňování propuštěných vězňů zpět do společnosti, se kterým se Česká republika dlouhodobě potýká.

Ročně je z výkonu trestu na svobodu propuštěno více než 10 000 osob – záznam v rejstříku trestů je pro ně stigmatem, který komplikuje jejich návrat zpět do plnohodnotného života. Skutečnost je taková, že 50 % firem vyžaduje trestní bezúhonnost. Šanci najít práci tak má pouhá polovina lidí s trestní minulostí. Pokud navíc vězeň nemá na svobodě fungující zázemí, představuje návrat k trestné činnosti často první volbu, ke které se uchýlí. To s sebou přináší nejen ekonomickou zátěž a sociální problémy, ale bohužel i další oběti trestných činů.

Vysoká nezaměstnanost osob po výkonu trestu existuje i přes fakt, že charakter trestné činnosti není v rozporu se zaměstnatelností. I propuštěný vězeň se může stát spolehlivým a loajálním zaměstnancem. Při pracovním pohovoru by každý měl být posuzován na základě svých schopností a dovedností, nikoliv na základě své minulosti. Tím, že poskytneme lidem propuštěným z vězení možnost pro důstojný život a dáme jim druhou šanci, přispíváme k bezpečí ve společnosti a chráníme potenciální oběti trestných činů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz