29. 4. svátek má Robert




Video: Kriminalisté pozatýkali pět osob, které si svůj životní standard založily na výdělcích z pěstování a prodeje konopí

2. ledna 2020   (06:44)

Většina z nich je stíhána vazebně, hrozí jim až desetileté tresty.



Krajští kriminalisté zadrželi v minulých dnech, na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v Praze – pět osob, které se věnovaly nelegálnímu pěstování rostlin konopí a následně celému procesu – tedy sklizni, sušení, finálnímu zpracování až po distribuci zakázané drogy uživatelům. Na zadržení některých osob se podílela i středočeská zásahová jednotka. Všichni jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s OPL. Kromě jednoho obviněného jsou všichni zadržení umístěni ve vyšetřovací vazbě.

Na celém případu s krycím názvem „DYT“ pracovali krajští kriminalisté na základě vlastních zjištění několik měsíců, kdy velice detailně a intenzivně dokumentovali trestnou činnost pěti osob, které si vybudovaly vlastní pěstírny konopí. Dokumentace trestné činnosti těchto osob – napříč několika kraji - byla velice náročná, nicméně koncem letošního roku, na základě zjištěných informací a operativních šetření proběhla v jeden den v Praze, Středních Čechách a Ústeckém kraji akce, při níž bylo zadrženo pět osob, které byly v zájmu policie. Jednalo se o čtyři muže ve věku 31, 34, 41 a 64 let a jednu ženu ve věku 29 let. V daný den se na této realizaci podílelo více jak pět desítek policistů z krajských útvarů středočeské policie, včetně zásahové jednotky, středočeským policistům vypomohli i kolegové z kraje ústeckého.

Po zadržení všech zájmových osob pak na území Středočeského a Ústeckého kraje a v hlavním městě Praze, provedli policisté čtyři domovní prohlídky a tři prohlídky jiných prostor, v rámci kterých zajistili čtyři různě velké, ale kompletně vybavené, pěstírny konopí. V rukou policistů, a pro další znalecká zkoumání, skončilo bezmála 1 300 rostlin konopí v různých stádiích růstu a 5 kilogramů „hotové“ sušiny konopí, která byla připravena k následné distribuci. Kriminalisté zajistili také nemalou výši finančních prostředků v české měně, a to více jak 6,5 milionu korun na hotovosti, dále pak 5 tisíc Eur a 700 USD. Kromě rostlin konopí a finančních prostředků, které pravděpodobně pocházely z prodeje zakázané látky, zajistili kriminalisté v rámci trestního řízení také jednu nemovitost – rozestavěný dům, jako výnos z trestné činnosti.

Všech pět zadržených osob, které nebyly v minulosti řešeny za skutky, které by souvisely s výrobou či distribucí zakázaných látek, si převzalo usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin „nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“, za který jim v případě uznání viny před soudem hrozí tresty odnětí svobody od dvou do deseti let.

Kromě 64letého muže jsou všichni obvinění, tedy včetně 29leté ženy, stíháni vazebně. Vzhledem k tomu, že vyšetřování stále pokračuje, není vyloučeno, že po vyhodnocení zajištěných důkazů a po obdržení výsledků znaleckého zkoumání zajištěných rostlin konopí, že bude přistoupeno ke zpřísnění právní kvalifikace jednání obviněných osob, a tedy i možná výše trestu, kdy by některým z nich hrozili tresty odnětí svobody od osmi do dvanácti let.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Policie ČR - mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. … AKTUÁLNĚ Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na … FOTO Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají … SPORT Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi … ZDRAVOTNICTVÍ Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz