Video: Do závodu Spartan Bytíz se přihlásilo 65 odsouzených
13. února 2023 (08:29)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
V neděli 12. února se v příbramské věznici sportovalo. Odsouzení muži trénovali vůli, ohleduplnost k soupeři, překonávání sama sebe, a to i téměř na hranici svých aktuálních možností.
Závod převzatý dle platformy Spartan Race bylo možno zařadit do kategorie sprint. Délka trati byla 3 km, na které bylo rozestavěno 16 překážek a úkolů s různou obtížností. Mezi překážky pořadatelé (výchovní pracovníci oddělení výkonu trestu) zařadili například plazení pod nataženými provazy, hod medicinbalem na cíl, převalování traktorové pneumatiky, vytahování břemena do výšky, přitahování na hrazdě, dřepy a kliky se zátěží, běh přes kladinu, přeskoky švihadla a další. Pokud závodník nezvládl úkol zdolat, musel ho nahradit 10 angličáky. Plnění úkolů nebylo vzhledem k počasí úplně snadné, ale do cíle doběhli, až na jednoho, všichni startující. Čas nejlepšího závodníka se zastavil na 20 minutách a 45 vteřinách.
„Konání závodů pro vězněné osoby v prostředí věznice je smysluplné, neboť samotnou účastí si odsouzení trénují vůli, ohleduplnost k soupeři, překonávání sama sebe, a to i téměř na hranici svých aktuálních možností. Závod je ukázkou kvalitního trávení volného času a zvyšováním fyzického zdraví, které je pro pobyt ve vězení důležitou součástí stejně jako psychická odolnost a pohoda, která bývá uvězněním narušena,“ informoval pribram.cz mluvčí věznice Vladimír Rampas.
Na úspěšném zvládnutí akce od přípravy po samotný průběh a ukončení se podíleli zaměstnanci oddělení výkonu trestu s přispěním ozbrojených složek a to tak, aby byla dodržena veškerá bezpečnostní opatření při zvýšeném pohybu vězněných osob v prostorách věznice.
Tento závod byl první z několika akcí, které jsou pro letošní jubilejní sedmdesátý rok existence věznice plánovány. Pro vězněné osoby plánují zapojení do Běhu se Žlutou stužkou, uspořádají Den otců, Noc kostelů, dále projekt Tango ve věznici a další činnosti jako je např. výroba látkových předmětů pro dětské kolektivy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Kocouři si v bouřlivé atmosféře vyšlápli na favorita z Odoleny Vody a připsali si nesmírně cenné tři body
•Jitrnice, jelita, tlačenka i prdelačka. SZM připravují vepřové hody
•Podleský masopust přilákal davy lidí, nechyběly vepřové hody
Další články
Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů
Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před …
AKTUÁLNĚ
Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu
V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. …
FOTOGALERIE
Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin
Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý …
KULTURA
Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho
Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za …
AKTUÁLNĚ
Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika
V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes …
AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku
Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách
Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v …
AKTUÁLNĚ
Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí
Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti …
SPORT
AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí
Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou …
ZAJÍMAVOSTI
Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu
V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský …
NEPŘEHLÉDNĚTE




