Vězni z Příbrami pomáhali s protipovodňovými opatřeními
19. září 2024 (07:00)
foto: vscr.cz / se souhlasem
Kraj využil nabídku pomoci od spolupracujících věznic z Příbrami, Vinařic a Oráčova. Vězněné osoby pomáhaly o víkendu plnit pytle pískem.
Minulý týden se vězni z příbramské věznice aktivně zapojili do příprav protipovodňových opatření. Na základě dohody s vedením Středočeského kraje plnili v Říčanech pytle pískem. Pomáhali také vězni z Oráčova a Vinařic. „S ohledem na vývoj situace jsme připraveni poskytnout další pomoc při odstraňování následků povodní, včetně vyslání vězňů do zasažených oblastí, vysvětloval tiskový mluvčí příbramské věznice Vladimír Rampas.
Ve spolupráci se Středočeským krajem bylo vysláno 20 vězňů z Příbrami do areálu Krajské správy a údržby silnic v Říčanech, kde plnili pytle pískem. Během víkendu se podařilo naplnit celkem 3 000 pytlů. Do této činnosti se zapojilo i 35 vězňů z Oráčova a Vinařic. Na jejich bezpečnost a průběh práce dohlíželi zaměstnanci a příslušníci věznic.
„Se zřetelem na vývoj povodňové situace, kdy voda z postižených míst opadá, jsme připraveni vyslat vězněné osoby k pomoci s úklidem a odstranění naplaveného. Vzhledem na dislokaci Věznice Příbram se nabízí dojezdová vzdálenost v Jižních Čechách,“ doplnil Rampas.
„Se zřetelem na vývoj povodňové situace, kdy voda z postižených míst opadá, jsme připraveni vyslat vězněné osoby k pomoci s úklidem a odstranění naplaveného. Vzhledem na dislokaci Věznice Příbram se nabízí dojezdová vzdálenost v Jižních Čechách,“ doplnil Rampas.
foto: vscr.cz / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Vězeňská služba ČR
autor: Oldřich Kozák
Související
•Piráti chtějí zabránit návratu kmotrů a papalášských manýrů na krajský úřad
•V sobotu 21.9. se bude v Kulturním domě opět konat jedna z největších českých burz minerálů
•Na sbírková konta pro postižené záplavami se už sešly miliony korun
Další články
Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti
Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové
Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si …
POZNÁVÁME BRDY
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ




