28. 3. svátek má Soňa

Vězeňská služba spolupracuje se středními školami na Příbramsku, hledá v nich budoucí zaměstnance

28. února 2024   (15:24)
Vězeňská služba spolupracuje se středními školami na Příbramsku, hledá v nich budoucí zaměstnance
foto: Vězeňská služba ČR

Nábor Vězeňské služby České republiky proběhl v lednu a únoru na středních školách v Příbrami, Březnici, Dubně a Hluboši.


Při vyhledávání potenciálních zaměstnanců sází řada firem na spolupráci se středními školami. Na nábor ve školách v blízkosti Věznice Příbram se od začátku tohoto roku zaměřila Vězeňská služba České republiky (VS ČR). V lednu a únoru se uskutečnil na středních školách v Příbrami, Dubně, Hluboši a Březnici.

První z návštěv zamířila na Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Dubno, kde je otevřen maturitní obor Bezpečnostně právní činnost. Studenti oboru jsou připravování pro výkon povolání v bezpečnostních i ozbrojených složkách, konkrétně pro profese jako policejní inspektor, strážník obecní policie, celník, bezpečnostní pracovník ve vězeňské službě nebo stráži nebo justiční stráži. „Právě tito studenti jsou po splnění dalších zákonných náležitostí (věk, testy zdravotní a psychické způsobilosti, bezúhonnost, spolehlivost) dobře připraveni pro práci v naší věznici,“ uvádí VS ČR.
Do náborových aktivit se zapojili i studenti dalších škol – Vyšší odborné školy a Střední odborné školy Březnice, Středního odborného učiliště Hluboš a Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram. „Také absolventi maturitních oborů těchto škol po splnění zákonných podmínek a absolvování studia v rámci nástupních kurzů realizovaných Akademií VS ČR najdou v náročném prostředí věznice uplatnění,“ vysvětluje Vězeňská služba.
Náborová akce měla teoretickou část, v níž bylo kromě informací o činnosti a kritériích přijetí uchazeče do služebního poměru odprezentováno např. video z cvičného zákroku příslušníků při eskortě nebezpečné osoby. Studenti si také mohli vyzkoušet přiložení donucovacích prostředků. Nábor se rovněž zaměřil na ověření fyzické zdatnosti. „Těm, kteří splnili požadovaná kritéria, byl předán certifikát o absolvování fyzických testů s platností jednoho roku. Pokud pak projeví zájem o práci ve Věznici Příbram, bude k platnému certifikátu při přijímacím řízení přihlédnuto,“ dodává VS ČR. Právě absolventi vybraných škol tvořili v posledních letech největší skupinu zájemců o služební poměr v příbramské věznici.
Náborová akce měla teoretickou část, v níž …
foto: Vězeňská služba ČR

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA
Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz