18. 4. svátek má Valérie

Většina středočeských zimních areálů ukončila sezonu dříve, byla podprůměrná

3. března 2024   (14:22)
Většina středočeských zimních areálů ukončila sezonu dříve, byla podprůměrná
foto: Michal Netolický/PR/Monínec

V provozu zůstává zřejmě do 17. března areál Monínec.


Kvůli předčasnému nástupu jara ukončili do konce února sezonu ve třech ze čtyř středočeských lyžařských areálů, je to o dva až tři týdny dříve než obvykle. V provozu zůstává zřejmě do 17. března areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, kde je aktuálně na sjezdovce kolem 50 až 80 centimetrů sněhu. Kvůli kratší sezoně s menší návštěvností potrvají areálům déle například plánované investice.

"Sezona začala výborně, prosinec byl ještě lepší, pak přišla obleva a zase mráz, ale teď už měsíc nemrzlo a zájem lidí samozřejmě opadá," řekl ředitel areálu Monínec Jaroslav Krejčí. Sněhu je podle něj stále dost. "Případně si slabší místa dosněžíme, teď budou prázdniny okresů kolem nás, tak chceme být připraveni," doplnil. Návštěvnost podle něj byla zhruba o třetinu nižší než v předchozí sezoně. "Chtěli jsme si vytvořit rezervu do dalších měsíců, to se ale nepovede," doplnil Krejčí.
V areálu v Chotouni u Prahy začala sezona 9. prosince, naposledy si lidé mohli zalyžovat ve středu. "Loni jsme sice jeli ještě tři týdny v březnu, ale vzhledem k dřívějšímu začátku sezony není to celkové zkrácení nic dramatického. Jinak to samozřejmě byla špatná sezona, meziročně budeme tržbami zhruba o 25 procent níž," řekl provozovatel areálu Jan Němeček. Chyběly podle něj mrazy, návštěvnost poznamenal silně i brzký nástup jarního počasí, kdy lidé nemají na lyžování chuť. "V minusu neskončíme, ale budeme muset oddálit některé investice, chceme rozšiřovat dětský areál a stavět nový bufet," doplnil Němeček.
Výrazně kratší sezonu za sebou mají v areálu v Kvasejovicích na Příbramsku, kde s provozem skončili před minulým víkendem. "Sezona byla o hodně kratší, jeli jsme 58 dní, předchozí 80 dní, ale je pravda, že ten loňský březen jsme to drželi zuby nehty kvůli školičce," řekl provozovatel areálu Petr Kroužil. Areál je podle něj ale na krizové stavy připraven. "V červených číslech neskončíme, ale zřejmě se trochu prodlouží plány na další budování v areálu," doplnil Kroužil.

Jako nejhorší v historii hodnotí uplynulou sezonu na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. V únoru se lyžovalo pouze v části areálu, sezonu ukončili 24. února. Obvykle se lyžuje zhruba do 10. března. "Nejhorší sezona, ve které jsme paradoxně měli v jeden moment uprostřed ledna na jednom místě nejvíce sněhu, tání ale pak bylo prudké, na to jsme nebyli připraveni," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl. V prosinci navíc areálu skončila fixace elektřiny. Kvůli výraznému nárůstu nákladů tak podle Zenkla skončí ve ztrátě. "V lednu byly dva silné víkendy, ale pak v únoru, i když sníh byl, lidi stejně kvůli jarnímu počasí nejezdili, to je syndrom příměstského lyžování," doplnil Zenkl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz