18. 2. svátek má Gizela




Většina středočeských skiareálů plánuje zahájení provozu koncem příštího týdne

9. prosince 2022   (06:48)
Většina středočeských skiareálů plánuje zahájení provozu koncem příštího týdne
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Lyžařský areál v Kvasejovicích na Příbramsku testuje zasněžovací technologie, na místě je zatím kolem deseti centimetrů přírodního sněhu.


Většina středočeských lyžařských areálů plánuje spuštění provozu koncem příštího týdne. Umožnit by to mělo i nadcházející mrazivé počasí, které potřebují pro zasněžování. Střediska Monínec, Kvasejovice i Mnichovice chtějí lyžaře přivítat ještě před čtvrtou adventní nedělí, areál Chotouň o několik dní později.

Lyžařský areál v Kvasejovicích na Příbramsku podle provozovatele Petra Kroužila otestuje zasněžovací technologie, na místě je zatím kolem deseti centimetrů přírodního sněhu. Pokud bude mrazivé počasí, po neděli by mělo zasněžování pokračovat intenzivněji, což by následně umožnilo spuštění provozu. "Kdyby vše klaplo, tak možná příští víkend," řekl Kroužíl. Podle něj bude také záležet na zájmu lyžařů.
Na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy spuštění zasněžování chystají. "Budeme čekat na velké mrazy příští týden," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl. Pokud se nezmění předpověď počasí, mohly by se brány areálu otevřít v sobotu 17. prosince v 10:00. Nyní je v areálu jen poprašek přírodního sněhu, avšak k vytvoření dostatečné vrstvy stačí při větších mrazech podle Zenkla dva až dva a půl dne zasněžování.
Lyžařský areál Monínec na Příbramsku spustí sezonu v pátek 16. prosince večerním lyžováním od 18:00 do 21:00 na horní kotvě. Namísto dosavadních čipových karet zde zavedou takzvané gopassy, díky kterým si budu lidé moct vybrat termín lyžování s nižší cenou. Kvůli zvýšení nákladů na energie středisko zdraží o deset až 15 procent. Avšak v rámci plovoucí ceny, kdy si lidé budou moci dopředu zvolit termín, bude možné lyžovat i levněji než loni, řekl už dříve spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí. Celodenní lyžování o víkendu vyšlo minulý rok na Monínci na 735 korun.

Zahájení sezony v areálu v Chotouni u Prahy provozovatel areálu Jan Němeček předpokládá po 20. prosinci. "My nikdy neplánujeme dřív, než máme sníh venku z kanonu," řekl. Zasněžování zde chtějí spustit příští týden a provoz zahájit v týdnu následujícím. Aby zde nebyl najednou velký nával, zahajují provoz ve všední den, kdy obvykle zájem lyžařů nebývá tak velký.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku … AKTUÁLNĚ Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v … AKTUALIZOVÁNO Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. … FOTOGALERIE Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká … NEPŘEHLÉDNĚTE Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér … ANKETA Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město … DOBŘÍŠ Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty … FOTOGALERIE Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky … NEPŘEHLÉDNĚTE Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u … DOPRAVA
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz