2. 8. svátek má Gustav

Většina stran kvůli povodňové hrozbě omezuje kampaň před volbami

13. září 2024   (15:00)
Většina stran kvůli povodňové hrozbě omezuje kampaň před volbami
foto: FB profil hejtmanky Petry Peckové

Většina stran ze sněmovní koalice i opozice kvůli povodňové hrozbě omezuje či přerušuje předvolební kampaň. Ruší se výjezdy do krajů i setkání s občany.


Meteorologové dnes rozšířili výstrahuna extrémní povodně na téměř celou zemi s výjimkou západu Čech. Nejvíc se mají řeky rozvodnit o víkendu. Na situaci musely zareagovat i politické strany, které omezují či přerušují volební kampaně.

Hnutí ANO podle mluvčího Martina Vodičky přerušuje kontaktní část kampaně v regionech. "Zrušena byla plánovaná setkání krajských lídrů s občany i dnešní výjezd předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na Ústecko," uvedl.

Mluvčí ODS Jakub Skyva ČTK napsal, že strana regionálním sdružením jednotlivě doporučila konání kampaně vyhodnotit a případně přesunout na jiný termín. "V některých regionech, kde jsou lidé potřeba na místech, kde se připravují na krizovou situaci, se tak stalo už v předchozích dnech. Namátkově, v Libereckém kraji jsme dali k dispozici kapacity svých manažerů ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, kteří jsou v regionu připraveni sbírat podněty pro případnou pomoc," dodal.

Lidovci žádné doporučení svým kandidátům, zda pokračovat v kampani, nedali. "Oni vědí, co je nyní třeba," uvedl mluvčí KDU-ČSL David Jirušek. "Mnoho našich kandidátů na kraji, v rámci své činnosti na obcích či městech, spolcích, organizacích se aktivně ze svých pozic zapojilo do činností a prací spojených se zabezpečením majetku, pomáhají složkám integrovaného záchranného systému, koordinují činnosti," sdělil.
Své akce kompletně odvolali Piráti. "Po doporučení meteorologů a krizového štábu se strana rozhodla naplánovaná předvolební setkání do odvolání zrušit a vyzývá k dodržování pokynů integrovaného záchranného systému," napsala ČTK mluvčí Pirátů Lucie Švehlíková.

Mluvčí Starostů a nezávislých (STAN) Sára Beránková uvedla, že i STAN kampaň přerušuje a řídí se při tom místní situací. "Vzhledem k tomu, že významná část našich kandidátů jsou starostové a starostky, tak v oblastech postižených povodní se budou samozřejmě věnovat řešení situace. S pomocí při řešení povodní počítají i volební týmy v jednotlivých krajích," dodala.

Rušení mítinků v Dobřanech a Litoměřicích zmínila šéfka TOP 09 a Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. "Vzhledem k aktuální meteorologické situaci si je vynahradíme, jakmile to bude možné. V tuto chvíli není nic důležitějšího než bezpečí a zdraví lidí i ochrana majetku," napsala na síti X.

Kampaň naopak nebude měnit opoziční SPD, sdělila ČTK mluvčí Lenka Čejková. "Stát by se měl postarat, aby byly co nejmenší škody na zdraví a majetku obyvatel, ale nesmí to omezit jejich běžný život. Nevidíme jediný důvod omezovat naši kampaň. Vláda a politici by lidi neměli strašit, ale chránit," uvedla.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum … PŘÍRODA Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory Senát zastavil návrh, který měl lékařům ulehčit rozhodování v péči o umírající. Novela … ZDRAVOTNICTVÍ Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu Bývalá mazutová výtopna na Rynečku je jedním z největších brownfieldů v Příbrami. … NEPŘEHLÉDNĚTE Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne. Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne. Tvrdý večer pro zamilovanou dvojici z MMA světa. Příbramská Lucie Pudilová nastoupila … SPORT Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje … ZAJÍMAVOSTI Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě … AKTUÁLNĚ V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ
Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz