Většina silnic na Příbramsku je sjízdných s opatrností, hrozí ledovka
5. ledna 2025 (10:00)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Většina silnic ve středních Čechách je sjízdná s opatrností, především úseky bez chemického ošetření mohou být kluzké. Odpoledne se podle meteorologů očekává tvorba silné ledovky, která může výrazně ztížit dopravu i ovlivnit energetickou infrastrukturu.
Ve středních Čechách je většina silnic sjízdných s opatrností, klouzat mohou úseky, které se neošetřují chemicky. Hlavní tahy jsou sjízdné bez omezení, vyplývá z ranních informací silničářů. Odpoledne hrozí podle meteorologů ledovka.
Podle webu Ředitelství silnic a dálnic jsou dálnice a silnice první třídy většinou vlhké nebo mokré po chemickém ošetření. Kluzká vozovka se zledovatělou vrstvou sněhu může být dnes ráno například na silnicích nižších tříd na Příbramsku nebo na Kladensku, a to v místech, kde se používá pouze inertní posyp.
Teploty v regionu se dnes ráno pohybují většinou od minus osmi do minus dvou stupňů Celsia. Nejvyšší teploty přes den budou do jednoho stupně Celsia.
Teploty v regionu se dnes ráno pohybují většinou od minus osmi do minus dvou stupňů Celsia. Nejvyšší teploty přes den budou do jednoho stupně Celsia.
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude dnes odpoledne sněžení přecházet do mrznoucího deště a bude se tvořit silná ledovka, která může zkomplikovat i dopravu a situaci v energetice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA




