Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech
4. srpna 2020 (12:00)
foto: pribram.cz, ČTK
Podle ankety, kterou portál pribram.cz zveřejnil minulý pátek, by většina lidí obnovila povinnost zakrytí úst a nosu v obchodních centrech. Celkem hlasovalo téměř dva tisíce čtenářů.
Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl 17.000. Po víkendovém poklesu se denní přírůstek znovu dostal přes dvě stovky, za pondělí přibylo 210 potvrzených případů na celkových 17.008. Dál roste i počet aktuálně nemocných, kterých je nyní 4914, nejvíc od vypuknutí koronavirové nákazy v zemi na začátku března. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví. Předchozí hranici 16.000 nakažených překonala ČR ve čtvrtek 30. července.
S platností od 31. 7. 2020 zavedlo vedení potravinového řetězce Billa preventivní opatření proti šíření koronaviru. Všichni zaměstnanci opět nosí roušky, pro nakupující se povinnost zakrytí úst a nosu nevztahuje.
Podle mluvčí Billy Dany Bratánkové lidé už nejsou tak důslední jako na začátku nouzového stavu, kdy si zodpovědně zakrývali nos a ústa a dodržovali povinné rozestupy. Firma se proto rozhodla opětovně zavést povinnost nošení roušek. I zákazníkům podle mluvčí doporučuje, aby zvážili nošení šátku, šály nebo roušky při nákupu. V rámci ochrany zdraví svých zaměstnanců Billa chystá doprovodný preventivní program, dodala Bratánková.
Tesco podle mluvčího Václava Koukolíčka epidemiologickou situaci neustále sleduje a prostřednictvím interního rozhlasu a nálepek v obchodě zákazníky vyzývá k dodržování dvoumetrového bezpečnostního rozestupu. "Na pokladnách máme ochranná plexiskla a roušky jsou povinné zatím jen v místech, kde to nařídila krajská hygienická stanice. K jejich opětovnému zavedení bychom se rozhodli až podle aktuální situace," uvedl Koukolíček. V obchodě jsou podle něj stále stojany s dezinfekcí na ruce a u nebaleného pečiva jednorázové rukavice.
Vedení řetězce Lidl vývoj pandemie sleduje a podle mluvčí Ivety Barabášové je připraven neprodleně reagovat na nařízení odpovědných orgánů ochrany veřejného zdraví. "V souladu s nařízeními příslušných krajských hygienických stanic roušky v současnosti používají zaměstnanci v prodejnách v Prachaticích, Jihlavě a na území Moravskoslezského kraje," doplnila mluvčí. I pokladny prodejen Lidl jsou vybaveny plexiskly, v prodejnách jsou dezinfekční stojany a značení povinných rozestupů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Na cestách s cestovateli: sobotní dávka dobrodružství v příbramském divadle
Divadlo A. Dvořáka Příbram zve všechny milovníky cestování, dobrodružství a silných …
Rožmitál pod Třemšínem chystá 23. městský ples
Tradiční společenská událost roku se opět blíží. Město Rožmitál pod Třemšínem zve …
Zelená Narysov – nový domov v přírodě, jen dvě minuty od Příbrami
Tento moderní developerský projekt již zahájil nejen prodej, ale také samotnou …
Komerční sdělení
Tipy na víkend: Přednášky o exotických zemích a fantastické filmové světy
O víkendu můžete přijít podpořit příbramské volejbalisty na mistrovské utkání …
Na Prahu až druhou sobotu v roce: Tradiční zimní výšlap s krásnými výhledy
Každoročně se druhou sobotu v lednu koná oblíbený organizovaný pochod na horu Praha, …
/OBRAZEM/ Silnice na Příbramsku zasypal sníh, autobusy nabírají zpoždění, náklaďáky blokují silnici nad Věšínem
Nová sněhová nadílka komplikuje dopravu v celém regionu. Autobusy mají zpoždění a …
AKTUALIZOVÁNO
Brdy zblízka i zdálky: 10 let chráněné krajinné oblasti
Město Březnice a AOPK ČR zve veřejnost na besedu „Brdy zblízka i zdálky“, která se …
Česko od 2026 zakazuje psy na řetězu, bude následovat španělský model?
Česko od roku 2026 zakáže trvalé uvazování psů na řetězu. Jde o největší změnu v …
ANKETA
Ptačí hodinka se blíží! Opět po roce začneme sčítat ptáky
Od 9. do 11. ledna se veřejnost může již poosmé zapojit do sčítání ptáků nejen na …
V pátek dorazí změna počasí! K silným mrazům se přidá sněžení, hrozí komplikace v dopravě
Česko čeká změna počasí. Ale jen krátce. Už v pátek ráno může zejména západ a …




