6. 7. je st. svátek (Mistr Jan Hus)

Veterinární správa: Přes 600 balení kojenecké výživy může obsahovat bakterii

15. listopadu 2022   (13:49)
Veterinární správa: Přes 600 balení kojenecké výživy může obsahovat bakterii
foto: pixabay

Napadá hlavně jedince s oslabenou imunitou, rizikovou skupinou jsou předčasně narozené děti ve věku od tří dnů do čtyř let.


Do maloobchodních prodejen v ČR se dostalo 616 balení kojenecké výživy, která může obsahovat bakterii cronobacter. Napadá hlavně jedince s oslabenou imunitou, rizikovou skupinou jsou předčasně narozené děti ve věku od tří dnů do čtyř let, informoval dnes mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterinární správa uvedla, že se jedná o kojeneckou výživu z kozího mléka v prášku s názvem Naše mléko od výrobce Godim s datem výroby 26. února 2022 a minimální trvanlivostí do 31. října 2023.
Téměř 300 kusů směřovalo do velkoobchodu, který dodává zboží do lékáren. Necelých 60 balení se prodalo na internetovém obchodě Alza.cz a zbytek zboží odebralo přes 45 maloodběratelů. "Všichni velkoobchodní příjemci kojenecké výživy byli informováni a požádáni o zablokování výrobku v jejich skladech a stažení z prodejní sítě, a to do jednoho měsíce od obdržení oznámení," uvedla SVS.
Výrobce vyrobil přes 1000 kusů kojenecké výživy. Českou veterinární správu na možnou přítomnost bakterie upozornily slovenské dozorové orgány, kam směřovala zhruba třetina produkce. Onemocnění, které bakterie způsobuje, se vyskytuje vzácně, má ale závažný průběh. Bakterie je běžně součástí střevní mikroflóry teplokrevných zvířat, může přežívat hlavně v suchých a teplých místech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými … NEPŘEHLÉDNĚTE „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá Opálená kůže byla dlouhé roky symbolem zdraví, dovolené, pohody a „dobré kondice“. … LIFESTYLE Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ
Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz