20. 2. svátek má Oldřich




Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi

21. listopadu 2019   (09:24)
Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi

Příbramští policisté stíhají pětačtyřicetiletého muže kvůli nenávistným příspěvkům na Facebooku.



Pětačtyřicetiletý muž na Facebooku během tří let sdílel a komentoval kolem dvacítky internetových příspěvků či článků, také nahrával a šířil obrazový materiál. Používal zakázanou symboliku, hrubě urážel a napadal určitá etnika, nabádal k jejich vyhlazení nebo k fyzickému násilí vůči nim. Vypisoval se z nesnášenlivosti k některým osobám, které nazýval různými přízvisky, a vyjadřoval obdiv k hnutí, které potlačuje práva člověka.

Dotyčný se k činu doznal a uvedl, že zpětně své jednání hodnotí jako hloupost a chybu. Kriminalisté ho dne 20. listopadu obvinili ze čtyř trestných činů, konkrétně z přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny, z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a z přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocida. Nyní mu hrozí šest měsíců až tři roky pobytu za mřížemi.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
autor: top








Další články

Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za … Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním … V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se … AKTUÁLNĚ Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR
Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz