25. 4. svátek má Marek

Velmi silné bouřky mohou dnes a v noci zasáhnout východní polovinu Česka

26. července 2021   (12:37)
Velmi silné bouřky mohou dnes a v noci zasáhnout východní polovinu Česka
foto: ilustr/pixabay

Bouřky budou postupovat od jihozápadu k východu, přičemž jejich intenzita bude narůstat.


Velmi silné bouřky se mohou dnes odpoledne, večer a v noci na úterý objevit nejen na jihu a jihovýchodě Česka, ale také na severní Moravě a ve Slezsku. Bouřky budou postupovat od jihozápadu k východu, přičemž jejich intenzita bude narůstat. Napršet při nich může až kolem 50 milimetrů srážek, vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině a může je doprovodit krupobití. Déšť může rozvodnit zejména menší řeky, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

S bouřkami by dnes měli lidé počítat na celém území republiky s výjimkou Karlovarského kraje a západních okresů Ústeckého a Plzeňského kraje. Ve východní polovině ČR mají být bouřky o něco silnější než v západní.
Podle předpovědi by se měly začít objevovat kolem poledne v Čechách, nejprve pravděpodobně na Šumavě, kde mohou být místy i silné. Při postupu zvlněné studené fronty dál k východu budou bouřky zesilovat. Na Moravu a do Slezska dorazí večer a ve druhé polovině noci na úterý budou od jihozápadu bouřky ustávat, doplnili meteorologové.
V oblastech, kde se silné a velmi silné bouřky objeví, mohou dnes večer a v noci na úterý prudce stoupnout hladiny některých menších toků. Dosáhnout mohou na úroveň prvního povodňového stupně, krátkodobě nelze vyloučit ani dosažení vyšších stupňů, uvedli meteorologové. Jako rizikové v tomto ohledu označili hlavně oblasti, kde pršelo i v uplynulých dnech a koryta řek jsou plná. Podle meteorologů se to konkrétně týká pohraničních hor a jejich podhůří a Brd.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz