3. 5. svátek má Alexej

Velkolepá Slavnost královny Johanky nabídne letos bohatší program než obvykle

11. června 2024   (11:07)
Velkolepá Slavnost královny Johanky nabídne letos bohatší program než obvykle
foto: Podbrdské muzeum

Předposlední červnová sobota bude v Rožmitálu pod Třemšínem opět patřit Slavnosti královny Johanky. 21. ročník nabídne program pro celou rodinu, který přenese návštěvníky do 15. století.


V sobotu 22. června od 10 hodin se Rožmitál pod Třemšínem opět promění v živoucí obraz středověku, kdy českým zemím kralovala po boku Jiřího z Poděbrad Johanka z Rožmitálu. Už po jednadvacáté se tu bude konat oblíbená historická akce - Slavnost královny Johanky.

Hlavním lákadlem letošního ročníku je rytířský turnaj na koních, který je naplánován od 14.30 hodin v zámecké zahradě, po tradičním průvodu v dobových kostýmech, do kterého se může zapojit každý, kdo přijde v dobovém kostýmu. „Turnaj dal letos obrysy celému pestrému programu slavnosti, dorazí hned několik rytířských skupin. Nabídnou pohled do středověkého vojenského ležení i historickou hudbu, děti mohou projít „verbováním“ v rámci interaktivního představení na zámeckém nádvoří nebo se zapojit do výtvarné přehlídky a opravdoví siláci změří své síly v soutěži Rožmitálský Bivoj,“ vypočítává vedoucí Podbrdského muzea Pavla Váňová Černochová.
Během celého dne budou v zámecké zahradě probíhat dobové hry, jarmark na náměstí nabídne tradiční řemeslné výrobky a návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si výstavu na zámku. Program doplní výstava drobného zvířectva na nádvoří Společenského centra a pěvecká a divadelní vystoupení.
Večerní oslava se ponese v rytmu folk-rockové kapely Five Leaf Clover, inspirované irskou hudbou, a svižné balkánské dechovky Balkan Party Band. V nočních hodinách přebere štafetu zábavy DJ Witas.

Podrobný program a další informace naleznete na webu www.slavnostjohanky.cz a na sociálních sítích. Celá akce je zdarma, vstupné se platí pouze na komentované prohlídky na zámku a do Podbrdského muzea.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová








Související


Další články

Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, … NÁZOR Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! 34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl. A my si toho … NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz